Kategorie A, nebo kategorie B – co to vlastně znamená?

a-kategorie-2 b-kategorie-1

 

V segmentu repasovaných notebooků se často setkáváme s různými způsoby označování jednotlivých produktů.

Repasovaný notebook nebo počítač je vlastně použitý, a tak vždy ponese větší nebo menší známky používání. Aby bylo možné se zorientovat v tom, jak konkrétní produkt vypadá (po kosmetické stránce), třídí prodejci repasované výpočetní techniky produkty do kategorií označených písmeny A, B někdy i C a D.

Produkty, které jsou označovány jako tzv. „áčko“ (spadají do kategorie A) nesou minimální nebo žádné známky používání. Běžně se jedná o notebooky ve velmi dobré kondici z hlediska vzhledu. Nemají žádné větší škrábance, škrábance na displeji, mrtvé body na displeji (vadné pixely), popraskané plasty, a dokonce by u takového kusu neměly chybět ani záslepky – např. od čtečky SD karet nebo Express Card slotu. S trochou nadsázky by se dalo říci, že zboží označené písmenem A je „jako nové“. Pokud jde o technickou funkčnost produktu – ta je pochopitelně bezvadná.

V kategorii B se nejčastěji vyskytují produkty, které jsou více opotřebované, ale po technické stránce stále plně funkční. Jedná se o notebooky nesoucí větší známky používání – ošoupaná klávesnice, ošoupaný touchpad (dotyková podložka). Mohou se vyskytovat vady displeje jako jsou vadné pixely, případně fleky světlejší či tmavší barvy, volnější panty a škrábance. Na plastových součástech se můžou objevit menší praskliny. Absence záslepek např. čtečky karet je v této kategorii běžná.

Zboží z této kategorie bývá zpravidla zvýhodněno velkými slevami právě kvůli výše zmíněným nedostatkům. Musím však podotknout, že notebooky označované jako „béčko“ jsou vždy plně funkční, nemají vady, které by uživatele omezovaly v běžném používání a drží pohromadě. Na produkty v této kategorii je poskytována stejná záruka jako na produkty v kategorii A. Jednotlivé produkty z kategorie B máme v našem e-shopu nafocené tak, aby si každý mohl vytvořit představu o tom, jak bude počítač vlastně vypadat. Pokud Vám fotky nestačí, rádi Vám produkt předvedeme přímo u nás v prodejně.

Někteří prodejci repasované techniky prodávají i produkty z kategorie C a D. Zde se jedná o produkty, kde může chybět některá ze součástek. Produkt nemusí být plně funkční a nese značné známky opotřebení. S trochou nadsázky můžeme říci, že jde o produkty určené na náhradní díly.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení