Jak vybrat repasovaný počítač?

Nákup repasovaného počítače je jednoznačnou volbou pro, ty kdo hledají kvalitu a slušný výkon za rozumnou cenu. Při výběru repasovaného počítače je třeba vzít v úvahu hned několik faktorů:

  1.  Vybrat spolehlivého prodejce, který prodává kvalitní repase, má vlastní zázemí a poskytuje na své zboží záruku. Zjistěte jaké má prodejce hodnocení od zákazníků, prohlédněte si repasované produkty na prodejně, ať víte, jakým způsobem prodejce repasi provádí. Repasované počítače by měly být důkladně otestované, vyčištěné a plně funkční.
  2.  Důležité je uvědomit si k čemu budu počítač používat a jaký mám na pořízení rozpočet. Jinou cenu a parametry bude mít počítač určený pro hraní her a počítač určený do kanceláře.
  3.  Je dobré předem si rozmyslet, kde bude počítač umístěný a podle toho vybírat velikost počítačové skříně. V nabídce máme repasované počítače velikosti Tower, Desktop, SFF, USFF nebo Micro.
  4. Předem zjistěte možnosti připojení Vašeho stávajícího monitoru k počítači. Ušetříte si starosti se sháněním redukcí a kabelů. Nemáte monitor? Podívejte se na nabídku repasovaných monitorů.
  5. Hlídejte některé technické parametry jako informace o procesoru, operační paměti, pevném disku nebo grafické kartě. Nezapomeňte na počet a typ portů, které počítač nabízí.
Jak vybrat repasovaný počítač?

Procesor

Typ a frekvence procesoru je určující pro rychlost celého počítače. Vyšší číslo nutně neznamená vyšší výkon. Důležitý je také počet jader, velikost paměti Cache a stáří procesoru. Čím modernější procesor, tím vyšší výkon a nižší spotřeba.                          
Jak vybrat repasovaný počítač?

Operační paměť

Neboli paměť s rychlým přístupem, která umožňuje procesoru okamžitý zápis a čtení dat právě spuštěných aplikací. Díky tomu je zajištěn plynulý chod počítače. Při výběru paměti je třeba brát v potaz kapacitu paměti v GB, typ paměti, frekvenci a napětí.
Jak vybrat repasovaný počítač?

Pevný disk

Pevný disk je místo v počítači, kde je nainstalovaný operační systém Windows vč. programů a také se sem ukládají Vaše data, jako jsou dokumenty nebo fotky. Proto je důležité při výběru počítače zvolit vhodný typ pevného disku s dostatečnou kapacitou.
Jak vybrat repasovaný počítač?

Grafická karta

Grafická karta se stará o zobrazení obrazu na monitoru. Existují grafické karty integrované v procesoru, jako levnější kancelářské řešení nebo dedikované grafické karty s čipy AMD nebo NVIDIA® určené pro náročné grafické práce nebo hraní her.                                           

Ostatní výbava:

  • Repasované počítače mohou být také vybaveny bezdrátovými technologiemi pro přenos dat, jako jsou WiFi pro připojení k bezdrátové síti nebo Bluetooth® pro připojení sluchátek či reproduktorů. Optické mechaniky jsou dnes nahrazovány přenosnými pevnými disky, flash disky nebo čtečkami pro paměťové karty. DVD mechanika se tak dnes hodí pro přehrávání videa nebo hudby, instalaci ovladačů některých specifických zařízení, apod.
  • Nezbytným příslušenstvím repasovaného počítače je také klávesnice a myš.
Jak vybrat repasovaný počítač?

30 dnů na vrácení

Každý, kdo u nás nakoupí má plných 30 dní na to, aby si svůj nový repasovaný notebook nebo počítač pořádně vyzkoušel. V případě, že Vám produkt nebude vyhovovat, bez řečí Vám vrátíme peníze.
Jak vybrat repasovaný počítač?

Odesíláme do 24 hodin

Všechny objednávky předáváme dopravci v nejkratším možném termínu, a to ještě ten samý den nebo do 24 hodin od objednání. Obvyklá doba doručení po předání dopravci je 1 - 2 pracovní dny.
Jak vybrat repasovaný počítač?

Individuální přístup

Pokud si nevíte rady s výběrem nebo nemůžete najít požadovanou informaci či produkt, neváhejte a obraťte se na profesionály v oboru. Vyjdeme Vám vstříc.
Jak vybrat repasovaný počítač?

Záruka až 5 let

Protože víme, co děláme a za svojí prací si stojíme, rozhodli jsme se poskytovat dvouletou základní záruku na skryté vady. Pokud by Vám to bylo málo, můžete si záruku prodloužit až na 5 let.

Často kladené otázky:

Jaká je záruka na repasované počítače?

Na veškerou repasovanou výpočetní techniku poskytujeme záruku na skryté vady v délce 24 měsíců. Pokud budete mít zájem, můžete si záruku prodloužit až na 5 let.

Co je součástí balení?

Pokud objednáte repasovaný notebook, je součástí balení notebook, napájecí adaptér a přívodní kabel pro zapojení nabíječky do zásuvky.

Pokud objednáte repasovaný počítač, je součástí balení počítač a napájecí kabel, případně napájecí adaptér a přívodní kabel pro zapojení nabíječky do zásuvky.

Pokud objednáte repasovaný monitor, je součástí balení monitor vč. stojanu, napájecí kabel a video kabel k propojení monitoru s počítačem.

Kde najdu licenční klíč k Windows? Co je to elektronická licence?

Licenční klíč k operačnímu systému Windows se obvykle nachází na nálepce, která je umístěna na počítači nebo notebooku. Nálepka se může nacházet na spodní straně zařízení nebo pod baterií, pokud je baterie odnímatelná.

Elektronická licence je alternativou ke klasickému licenčnímu klíči, který se dnes již téměř nepoužívá. Elektronická licence je přidělena na základě hardwarových informací vašeho počítače a je uložena na serverech Microsoftu. Po případné reinstalaci zařízení a opětovném připojení počítače k internetu tak dojde k automatické aktivaci Windows pomocí digitálního klíče. Licence není přenositelná na jiné zařízení.

Všechny naše počítače a notebooky prodáváme s předinstalovaným operačním systémem Windows 10 nebo Windows 11. Elektronická licence je tak již nainstalována a zařízení je aktivováno a připraveno k použití.

Můžu v počítači vyměnit operační paměť nebo přidat pevný disk? Nepřijdu o záruku?

Ano, můžete. Otevřením počítače a výměnou komponent nepřicházíte o záruku. I nadále však platí, že se záruka vztahuje jen na hardware zakoupený v našem obchodě. Pokud si například v notebooku vyměníte pevný disk za nový, který vám po chvíli přestane fungovat, nebudeme vám moct tento nový rozbitý disk vyreklamovat.

Co je to repas?

Repas neboli repasovaná výpočetní technika je již dříve používané zařízení. V rámci repase jsou počítače a notebooky kompletně rozebrány za účelem důkladného čištění a testování všech komponentů. Pokud se při testech hardwaru ukážou některé komponenty jako nefunkční, jsou nahrazeny funkčními nebo novými tak, aby bylo možné zařízení i nadále používat a my na něj mohli poskytnout záruku. Repasovaný notebook nebo počítač je tak vhodnou volbou pro ty, kteří hledají levnější alternativu k novým počítačům, ale stále chtějí mít výkonné a spolehlivé zařízení.

Podívejte se, jak u nás probíhá proces repase

Kde nakupujete počítače určené k repasi?

Původ těchto zařízení je ve velkých korporátních firmách, které tyto počítače prodávají za účelem obnovy firemního vybavení, které je vyměňováno za novější technologie. Počítače a notebooky určené k repasi vykupujeme z českých nebo zahraničních firem napřímo. Firemní počítače a notebooky jsou vyrobeny tak, aby měly co nejdelší životnost a co největší výkon, proto jsou vhodnou alternativou pro ty, kteří hledají levnější variantu k novým počítačům, ale stále chtějí mít výkonné a spolehlivé zařízení.