Uživatelská recenze repasovaného notebooku Lenovo ThinkPad T430

Do ruky se mi dostal další zástupce povedené řady ThinkPad model T430, testování byla nejen radost, ale také zábava. Podívejme se tedy, k čemu jsme dospěli.

Výrobce Lenovo se u této řady stále drží stejného designu a tak nemůžeme očekávat, že bude tento model vypadat jinak. Opět mám před sebou černý, velmi bytelný repasovaný notebook s klasickými tvary, na které jsme si u řady ThinkPad zvykli. Matný povrch také není žádnou novinkou, zadní strana displeje je pogumovaná, říká se tomu „soft-touch“. Typnu si, že úmyslem použít takový povrch bylo bezpečnější přenášení. Chválím, protože nejen, že je příjemný na dotek, ale taky splnil účel a notebook opravdu při přenášení neklouže z ruky. Rámy kolem displeje a klávesnice mají opět hrubší povrchovou úpravu. Kvalitu celkového designu podtrhují opět použité materiály konstrukce a kloubů displeje a to RollCage ze slitiny hořčíku. Dokonce je tento materiál použit i ve víku displeje. Pevná kostra má zajistit naprostou ochranu základní desky a displeje a zabránit tak drastickému poškození při možném pádu notebooku. Tohle raději vyzkoušené nemám.

Příjemnou novinkou v této řadě je klávesnice. U tohoto modelu sice neudělali změnu v barvě, což celkovému designu neškodí, ale je zde klávesnice typ Chiclet. Široké klávesy by měli být odolné proti usazení prachu, jsou pohodlné a díky tomu zvyšují produktivitu a komunikaci s ostatními. To je pravda. Při testování jsme měli potřebu pořád psát. V případě, že nám zapadne nějaký ten nepořádek mezi klávesy, úklid bude snadnější díky velkým mezerám mezi klávesami. Další skvělou výhodou je dvoustupňové podsvícení klávesnice. Nejen, že to vypadá úžasně, ale máme zde další vychytávku pro práci v šeru nebo při tom večerním pracování. Tomu pomůže ještě standardní lampička v rámu displeje. Další klasikou je TouchPad s příjemně hrubým povrchem a TrackPoint. Tady se změnila pouze prostřední listovací klávesa, která u tohoto modelu nemá hranu, ta byla u předchozího modelu T410 příjemnější. Potěšila mě váha notebooku, která je oproti starším modelům nižší, tedy 2,1 kg spolu s akurátními rozměry 341 x 232 x 29,9 mm je počítač pohodlnější na přenášení a na cesty.

Klasikou u ThinkPadů je 14″ displej a i u tohoto modelu T430 je velikost displeje stejná, ovšem s jiným poměrem stran než u T410. Ta má poměr stran 16:10, zatímco T430 16:9. To ale ničemu neškodí, naopak. Ubrali na celkové velikosti pár centimetrů a jak bylo již zmíněno, přenos notebooku je díky lehkosti a velikosti o dost přijemnější, než u starších modelů. Zvolená grafika Intel HD Graphics 4000 s rozlišením 1366×768 pixelů uspokojí nejednoho uživatele. Jak jinak by Lenovo podtrhlo profesionalitu v kvalitním výkonu, než sestavením dokonalého kompromisu v hardwarové výbavě. Přidáním 4GB RAM a procesoru Intel Core i5 s celkovou kapacitou 320 GB Lenovo rozhodně nic nezkazil. Naopak spojením všech těchto parametrů sestavili opět kvalitní výkonný notebook, na kterém se nemusíme bát spustit např.některou z modernějších her. Výkon dobře doplní stereo reproduktory po stranách celé šířky klávesnice, potěšila mě výborná maximální hlasitost. Ventilátor je uložen v levém horním rohu s výduchy na každé straně. Není téměř vůbec slyšet a i přesto dostatečně ochladí notebook, že se ani trošku nezahřívá. Dovolím si říct, že je po celou dobu práce notebook chladný.

Vybavenost portů je opět pro profesionální činnost dostačující. Jsou zde čtyři USB porty, dva na levé straně, jeden na pravé, a další na zadní straně těla. Díky tomuto rozdělení se nemůže stát, že vám nějaká připojená jednotka bude překážet. Dva porty USB jsou 3.0, dva 2.0. Další jistou výbavou je slot pro ExpressCard, čtečka paměťových karet SD/SDHC/SDXC/MMC, audio, VGA, mini DisplayPort, LAN či Bluetooth. Zajímavé je, že co model, to odlišné rozprostření portů. Jakoby tím výrobce zkoušel, kterou variantu uživatel více uvítá. Tato je velmi zajímavá. Chybět nesmí také port pro dokovací stanici. Zmínit musím také kvalitní baterii s výdrží až sedm hodin.

Jaký je verdikt k tomuto stroji? Jednoduchý. Ať už mám v plánu vytvářet nějaké náročné grafické operace, či neustále hrát hry a pozorovat filmy nebo provádět klasické kancelářské práce, stal se pro mě tento repasovaný notebook Lenovo ThinkPad T430 top modelem pro každodenní činnost. Věřím, že tohle byl účel výrobce. Aby sestrojili notebook, který bude brán jako TOP. Mě přesvědčil natolik, že se stane mým parťákem.

Klady a zápory

+ odolné pouzdro
+ podsvícená klávesnice
+ 4GB RAM
+ kapacita HDD
+ soft-touch povrch
+ chicklet klávesnice
+ váha a rozměry
+ procesor
+ kvalitní zvuk
+ nezahřívá se
+ vybavenost portů
+ výdrž baterie

- žádné zápory nenalezeny, testování byla radost

Technické parametry

Model: Lenovo ThinkPad T430
Procesor: Intel Core i5 – 2 jádra
Paměť RAM: 4 GB
Pevný disk: 320 GB
Grafika: Intel HD Grafics
Displej: 14“ (1366×768 )
Konektivita: Bluetooth, WiFi
Baterie: 7 hodin
Porty: audio, VGA, DisplayPort, 4x USB, dokovací stanice, ExpressCard
Operační systém: Windows 7 Professional
Váha: 2,1 kg
Rozměry: 341 x 232 x 29,9 mm

Related products

Lenovo ThinkPad T430

Intel® Core™ i5-3320M Processor (3M Cache, up to 3.30 GHz), 8 GB DDR3, 128 GB SSD SATA, 14" TN LED s rozlišením 1600x900px, Intel® HD Graphics 4000, Wifi, Bluetooth, FingerPrint...

5 990,00 Kč s DPH
4 950,41 Kč bez DPH
Záruka: 24 měsíců
Reference: ThinkT430-5
Skladem: 1 ks
View Detail