Uživatelská recenze repasovaného notebooku HP Pavilion G6

S radostí se podělím o zkušenosti s domácím elegantním notebookem vhodným, jak už zmíněno do domácnosti, do studií nebo pro běžnou kancelářskou práci.

HP si jede ve svém stylu, proto i tento model Pavilion G6 ani nenadchne ani nezklame. Jde sice o kvalitně zpracovaný plast, přesto leštěný povrch není žádná výhra. Při běžném používání zůstávají na povrchu otisky, čemuž na první pohled nepomůže ani metalický vzhled. I když se drží u většiny modelů HP svého tradičního designu, jisté změny u tohoto modelu jsou patrné na první pohled. Především se jedná o ostré hrany, které jsou při přenášení velmi nepříjemné. K tomu zakulacené rohy, které prvnímu dojmu také neimponují. Celkový dojem ze zpracování pouzdra mě osobně příliš nenadchl, protože na první pohled působí lehce lacině.

Co u notebooků velmi oceňuji je numerická klávesnice, která je i u tohoto testovaného modelu. Zdá se mi jako velmi praktická pomůcka při každodenní práci. Celkově se na klávesnici pracuje velmi pohodlně, přesto jsem se ale nemohl zbavit pocitu, že jsou klávesy menší. To je možná dáno přítomností numerické klávesnice. Zmenšené klávesy jsou z mého pohledu malým mínusem za pohodlí při užívání numerické klávesnice, kterou já při práci hodně využívám. Další výhodu, kterou přináší numerická klávesnice je širší displej. Konkrétně u tohoto modelu 15,6“. Osobně jsem toho názoru, že čím větší displej, tím lepší a to jak pro práci, tak pro domácí užívání. Pohodlí při práci zajistí také TouchPad se zdrsněným povrchem. I když jde o rozměrově větší notebook, váhou překvapí. Svými 2,5 kg neobtěžuje uživatele ani při častém přenášení.

HP si zakládá na kvalitním obrazu, proto je i zde použité rozlišení 1366×768 pixelů dostačující pro běžné využití, navíc s použitou grafickou kartou Intel HD Graphics nabízí výborný obraz při sledování filmů. Mrzelo mě však, že při sledování filmů byla hlasitost téměř nulová a to až do té míry, že chladící ventilátor při tomto vyšším výkonu přehlušil reproduktory. Procesor Intel Pentium CPU spolu s operační pamětí 2 GB zajistí dostatečný výkon pro běžné kancelářské práce či každodenní používání.

Dalším velkým plusem pro repasovaný notebook HP je přítomnost výstupu HDMI u většiny modelů. To jsem například u konkurenčního Lenova postrádal. Portová výbava celkově je u tohoto modelu Pavilion G6 na dobré úrovni. Můžeme zde využít kromě zmíněného HDMI, také audio port, 2x USB port 2.0 a potěší přítomnost jednoho USB portu 3.0. Samozřejmostí už u HP bývá čtečka paměťových karet. HP Pavilion G6 je vybaveno také funkcí Bluetooth.

Celkově jsem byl s notebookem HP Pavilion G6 spokojen. Splňuje mé očekávání. Designem jistě osloví většinu cílových uživatelů a výkonem nezklame. Osobně bych notebook doporučil pro běžné kancelářské práce.

Klady a zápory

+ displej
+ numerická klávesnice
+ HDMI
+ USB 3.0
+ rozlišení

- menší klávesy
– nízká hlasitost

Technické parametry

Model: HP Pavilion G6
Procesor: Intel Pentium CPU
Paměť RAM: 2 GB
Grafika: Intel HD Graphics
Displej: 15,6“ (1366×768)
Baterie: cca 4 hodiny
Porty: 2x USB 2.0, 1x USB 3.0, audio, Bluetooth, čtečka paměťových karet, HDMI
Operační systém: Windows 7 Home Basic
Váha: 2,48 kg
Rozměry: 376 x 244 x 32 mm