Uživatelská recenze repasovaného notebooku Lenovo ThinkPad T500

Už jsme vyzkoušeli několik ThinkPadů, několik velmi kvalitních modelů a stále šlo o profesionální počítače. Dnes se podíváme na starší, ale za to stále top model.

Tentokrát jde opět o profesionální repasovaný počítač Lenovo ThinkPad T500. Náš testovaný model je sedm let starý, ale za to stále ve výborném stavu, dá se říct, že pořád vypadá jako nový. Možná se s počítačem zacházelo velmi opatrně, ale možná je zde názorně vidět, jak hodně jsou ThinkPady odolné.  U ThinkPadů starší generace se nedočkáme žádných novinek, co se vzhledu týče. Stále máme k dispozici pevné odolné pouzdro z tvrzených plastů s rámem z hořčíkové slitiny. Již jsme zde psali o tom, jak vypadá ThinkPad uvnitř, co je dělá odolnými. Opět zde máme velmi pevné klouby víka, díky kterým se nedočkáme prohýbání či vrzání pouzdra. Šasi pěkně drží tak, jak bylo vydáno z výroby.

Na tomto počítači se nedá nazvat nic jinak, než slovem „odolný“. Ať se podíváme na jakoukoliv část notebooku, vidíme už na první pohled, že se jedná o velmi kvalitní a odolné součástky. A k tomu se řadí také kvalitní klávesnice.  V této generaci se klávesnice ThinkPadů odlišovaly modrou klávesou Enter. Tak je tomu samozřejmě i u tohoto modelu. Celkově jsou klávesy výborně rozložené. Chválím u ThinkPadů ovládací klávesy hlasitosti, zde umístěné u víka displeje. Trochu zanedbaná mi přijde velikost TouchPadu, tady mohl výrobce trochu přidat, jelikož u počítače s 15“ displejem a dostatečným prostorem u klávesnice se očekává alespoň klasická velikost TouchPadu.

Co nás ale jistě nezklame je výkon notebooku. Ten nám velmi kvalitně zajistí procesor Intel Core 2 Duo CPU P8600, který výborně doplní 4GB RAM. Počítač se při testování nezasekával, pracovalo se hladce a průběžně. Když se zaměříme na obraz, nemůžeme jinak, než chválit. Máme k dispozici displej o velikosti 15,4“ s rozlišením 1680×1050 pixelů. Díky grafice ATI Mobility Radeon HD 3650 bude sledování médií či náročné grafické operace luxus v podobě pěkného ostrého obrazu. Kdekoho by mohlo napadnout, že když se jedná o starší model, bude díky neustálé inovaci výpočetní techniky notebook zastaralý či výkonnostně pomalejší. Není tomu tak. Tento repasovaný notebook ThinkPad T500 je důkazem, že kvalita nestárne.

Jak je na tom ThinkPad T500 s portovou výbavou? Co můžeme očekávat od počítače vyrobeného pro profesionální využití. Portová výbava se u ThinkPadů generačně moc neliší. Vždy nám výrobce dopřeje klasiku, v tomto případě konkrétně audio, 3x USB 2.0, DisplayPort, VGA, LAN, FireWire 1394 a port pro dokovací stanici. T500 nabízí také zabezpečení čtečkou otisků prstů. Velkou výhodou u notebooků je dokovací konektor, který tento repasovaný notebook také nabízí. Jak bylo už zmíněno, jde o profesionální počítač, proto co se týče hlasitosti, jsme ochuzeni o kvalitní zvuk. Kompenzací za to je alespoň vysoká hlasitost.

Ať potřebujete notebook na cokoliv, tento odolný stroj vám poskytne vše, co ke své činnosti potřebujete.

Klady a zápory

+ vysoké rozlišení
+ výkon
+ hlasitost
- malý TouchPad
– nízká výdrž baterie

Technické parametry

Model: Lenovo ThinkPad T500
Procesor: Intel Core 2 Duo CPU P8600
Paměť RAM: 4GB
Pevný disk: 148 GB
Grafika: ATI Mobility Radeon HD 3650
Displej: 15,4“ (1680×1050)
Baterie: 2,5 hodiny
Porty: 3x USB 2.0, audio, VGA, dokovací konektor, DisplayPort, čtečka karet, FireWire
Operační systém: Windows 7 Professional
Váha: 2,6 kg
Rozměry: 358 x 255 x 33,5 mm