Uživatelská recenze repasovaného notebooku Lenovo ThinkPad T410

Tentokrát jsme otestovali další notebook z business class a to repasovaný notebook Lenovo ThinkPad T410. Model Lenovo ThinkPad má hned několik řad označené písmeny. Řada T, kterou dnes popisuji, je určena pro náročnější uživatele a velké firmy, kteří potřebují odolný notebook s kvalitním výkonem.  Tuto potřebu výrobce rozhodně splnil.

Na konstrukci o velikosti 335x239x28mm a váze 2,27 kg použil výrobce staré osvědčené materiály spolu s modernějšími technologiemi. Hořčíkový rám, zvaný RollCage s velkým množstvím uhlíkových vláken, je velmi odolný a svou pevností přirovnáván ke kameni. Tím skvěle chrání pevně uchycenou základní desku. Stejné plasty, jako u předchozích modelů ThinkPad řady T, jsou použity na povrchu. Kompletní matný povrch s hrubším vzorem se line v černé. Na dotek je konstrukce příjemná, neklouže a nezůstávají otisky prstů. Celkově je povrch velmi odolný a pevný, dokonce ustojí i nechtěný pád ze stolu. Velkým plusem vidím otevření displeje na maximum, tedy až do vodorovné polohy.

Musím pochválit 14“ displej s WXGA rozlišením 1280×800 pixelů. Dostatečná velikost pro práci jakéhokoliv směru. Díky matné obrazovce je displej dobře čitelný i na slunci. Grafika Intel HD Graphics je vhodná spíše na klasické kancelářské práce. Černou skvěle tvarovanou klávesnicí výrobce nic nezkazil, ovšem kdo je zvyklý na notebooky HP, trochu jej budou mást prohozené klávesnice Ctrl a Fn. Uživatel si na to bude muset zvyknout, pro mě jako uživatele převážně notebooků značky HP je to docela problém. Na druhou stranu jdou jednoduše změnit v BIOSu, návod najdete na blogu. Samozřejmostí je TouchPad a TrackPoint. TouchPad s výborným hrubým povrchem působí nadčasově a práce s ním je dost příjemná. Bonusem navíc je lampička, kterou rozsvítíme/zhasneme klávesovou zkratkou Fn+PgUp.

S novou devíti-článkovou baterií je zajištěna výdrž kolem sedmi hodin. Navíc je zde možnost vyměnit CD mechaniku za přídavnou baterii, čímž si zajistíme dobití přístroje na místech, kde nemáme možnost připojit notebook do síťové nabíječky.

Jak už máme v úvodu zmíněno, Lenovo ThinkPad T410 není jen odolný repasovaný notebook, ale převážně kvalitním výkonem nabitý pracant. Uvnitř se skrývá dvoujádrový procesor Intel Core i5 se standardní frekvencí 2,4 GHz. 4GB operační paměti jsou dostatečné a jak bylo výše zmíněno, je možné zvýšit výkon pomocí SSD, se 4GB operační paměti to ale není vůbec nutné. Pokud nemusíte v krátkém čase zvládnout velké množství dat, se základem si bez sebemenších problémů vystačíte.  Kvůli kompatibilitě se staršími firemními programy je nainstalován Windows 7 Professional. Celková kapacita je v základu 149 GB, na výběr ale máme model i s kapacitou pevného disku 256 GB.

Opět Lenovo nezklamalo standardním vybavením portů a to čtyřmi USB 2.0, eSATA, audio, čtečkou karet SD, MMC, MS, výstupy grafické karty pro analog VGA a digitální Display Port, LAN, FireWire 400 a ExpressCard 34. Bonusem je opět port pro dokovací stanici.

Ve finále vytvořil Lenovo model do kanceláře, ale vhodný i na cesty. Opět se jedná o profesionální model určený pro velké podniky, na jejichž potřebách byl zkonstruován, což výrobce samozřejmě splnil. Hodnota repasovaného notebooku je odpovídající.

Klady a zápory

+ Operační paměť 4GB
+ Výkonná baterie
+ Osvětlení
+ Pohodlná klávesnice
+ Odolná konstrukce
+ Bytelné šasi
+ Profesionální design

 

- Obrácené rozložení kláves Fn a Ctrl oproti HP
– Nízké rozlišení

 

Technické parametry

Model: Lenovo ThinkPad T 410
Procesor: Intel Core i5 CPU M520
Paměť RAM: 4GB DDR3
Pevný disk: 149 GB se SATA rozhraním
Grafika: Intel HD Graphics
Displej: 14“ (1280×800)
Baterie: cca 7hodin
Porty: 4x USB, eSATA, audio, SD, MMC, MS, LAN, VGA, DisplayPort, ExpressCard 34, FireWire 400, dokovací konektor
Operační systém: Windows 7 Professional
Váha: 2,27 kg
Rozměry: 335x239x28 mm