Uživatelská recenze repasovaného notebooku HP ProBook 6570b

Každý výrobce notebooků má v nabídce několik modelových řad s různým označením. Označení se dělí podle toho, na kterou skupinu zákazníků je výroba cílena. Notebooky jsou přizpůsobeny například dennímu pracovnímu nasazení a tomu také odpovídá cena nebo se naopak zaměřují na nízkou cenu a počítá se s šetrnějším zacházením v domácnosti. My se dnes podíváme pod povrch jednoho z firemních počítačů řady ProBook na model 6570b.

Repasovaný notebook HP ProBook 6570b se mezi profesionální notebooky řadí nejen svým výkonem, ale také designem a velmi odolným zpracováním. Kovové pouzdro s matným povrchem a pevnými kovovými panty víka nabízejí hned několik pozitiv. Jedním a velmi příjemným je odolnost vůči otiskům prstů a vůbec jakékoliv manuální nečistotě. U domácích notebooků, kde se výrobce zaměřuje spíše na design, je téměř tradicí neustále čistit počítač, protože lesk a hladký povrch je u těchto řad základem. Proto velmi oceňuji jednoduchost v provedení pouzdra. Dalším pozitivem je odolnost proti nechtěným pádům. Pevnost kovového pouzdra ale nese také svá negativa a to je v tomto případě vysoká váha 2,8 kg. Rozměry jsou omluvitelné, jelikož tento model nabízí numerickou klávesnici, o kterou se logicky počítač zvětší. Nelichotivé jsou ostré hrany notebooku, zejména na přední straně je ostrá hrana dokonce dost nepříjemná.

Dalším prvkem, který se výrobci moc nepovedl, je klávesnice. Rozvržení je klasické, jak jsme u většiny notebooků zvyklí, ale velikost jednotlivých kláves není úplně povedená. Na jednom detailu výrobce práci ušetří, ale na druhém přidá. V mém případě u tohoto modelu hledáním správných kláves či opravou špatně stisknutých znaků. Klávesy jsou malé, jednotvárné bez zaoblení, s ostrými hranami v jedné linii. Enter i kurzové klávesy jsou velmi malé. Celkově mě klávesnice vůbec nenadchla. Zaujal mě prostorný TouchPad nebo vhodně umístěná čtečka otisků prstů. Dalším velkým pozitivem je ovládací klávesa pro kalkulačku. Tuto výhodu jistě ocení převážně v účetnictví.

Jak je na tom notebook s displejem? 15,6“ displej je myslím ideál jak pro kancelářskou práci, tak v dnešní době i pro domácí využití. HP ProBook 6570b nabízí displej s rozlišením 1366×768 pixelů. Dostačující pro běžnou činnost na počítači. Také výkon je dá se říct v tomto případě standard. Procesor Intel Core i5-3210M s 4 GB RAM umožní hladký průběh při práci i nenáročné zábavě v podobě her či sledování filmů. Tomu napomůže také dobrá grafická karta Intel HD Graphics 4000. Baterie nám umožní práci bez připojení k síti pěkných cca 5 hodin. Běžně se pro práci v kanceláři používá tato nebo podobná konfigurace, jelikož zajistí hladký průběh při práci, takže se jedná o takový standard mezi profesionály. A přesto se tito profesionálově v poslední době často využívají také v domácnostech.

Výrobce nám nedopřál jen kvalitu v podobě dostačujícího výkonu, ale také spolehlivou konektivitu. K dispozici máme 2x USB 2.0 umístěné vedle sebe na levé straně notebooku a hned naproti na druhé straně také 2x USB, ale tentokrát 3.0. Už v tomto nám HP ProBook 6570b nabízí množství USB konektorů, které běžně potřebujeme k práci. Navíc máme k dispozici port eSATA, LAN, DisplayPort a VGA. Samozřejmostí u notebooků je také audio port pro sluchátka i mikrofon. Dalším bezpochyby v poslední době nepostradatelným je port pro dokovací stanici. Jak rádi zmiňujeme, velmi usnadní a hlavně urychlí připojení ke zdrojům.

Když se řekne profesionální počítač, jedná se o počítač vytvořený na základě vysokých nároků potencionálních uživatelů, takže cílová skupina jsou převážně firmy. To ale neznamená, že tyto výrobky nevyužije i domácí uživatel. V době uvedení na trh má daný výrobek zařazený do třídy business převážně vysokou hodnotu, která bohužel po uplynutí záruční lhůty padá většinou na polovinu původní ceny. To ale neznamená, že je počítač nekvalitní či nějak znehodnocen. Jedná se o kvalitně zpracované a odolné notebooky s dobrým výkonem a jejich životnost je často x násobně vyšší než samotná záruka. My nabízíme repasované notebooky tedy notebooky vybrané právě z profesionálních řad, takže přinášíme profesionalitu i do vašich domovů. Repasovaný notebook HP ProBook 6570b může být jedním z nich. Od nás si zaslouží jedině doporučení.

Klady a zápory

+ Široký displej
+ Numerická klávesnice
+ Odolnost
+ Výdrž baterie
+ Výkon
+ Velký TouchPad

- Malé klávesy
– Hmotnost

Technické parametry

Model: HP ProBook 6570b
Procesor: Intel Core i5-3210M
Paměť RAM: 4 GB
Pevný disk: 456 GB
Grafika: Intel HD Graphics 4000
Displej: 15,6“
Baterie: cca 5 hodin
Porty: 2x USB 2.0, 2x USB 3.0, VGA, DisplayPort, eSATA, LAN, audio, čtečka otisků prstů, dokovací konektor
Operační systém: Windows 8 Pro
Váha: 2,8 kg
Rozměry: 374 x 250 x 34 mm