Uživatelská recenze repasovaného notebooku HP Pavilion 10 TouchSmart

Příjemná změna v testování nastala u malého notebooku HP Pavilion 10 TouchSmart. Potěšením bylo, že šlo o předváděcí kus. Řeší problém v rozhodování, zda si pořídit tablet  nebo notebook. Je to totiž kompromis mezi obojím. A v čem přesně?

Design, kterým jistě zaujme a to hned na první pohled. Mám před sebou stříbrný mini notebook se zajímavým vzorem na povrchu a zakulacenými rohy. Ovšem po otevření víka je vše jinak. Šasi je černé, hladké, leštěné s ostrými hranami. Můžete se těšit na hladké linie bez viditelných přechodů. Klouby víka jsou pevné, materiál tvrzený plast. Celkově vypadá pouzdro notebooku velmi kvalitně. Zaujala mě klávesnice, je velmi pohodlná a i když se jedná o mini notebook, nejsou klávesy až tak moc zmenšené, že by měla být práce na něm nějak nepohodlná. Do uhlazeného designu zapadá TouchPad, který je jak jinak než hladký a pod svým povrchem skrývá ovládací tlačítka. Příjemná změna oproti klasickému provedení se dvěma klávesami, ovšem dokud vás nezačne mást malá lišta před TouchPadem, která vyzývá ke stisknutí místo skrytých kláves.

Co se výkonu týče, 2GB je na náročnější práci na pc opravdu málo, takže v tomhle nemůžu moc pochválit. Co dodat k procesoru AMD A4-1200 APU? Vím o lepších, ovšem výrobci tohle nemůžeme  vytknout. Grafika trochu kompenzuje výkon pc. AMD Radeon HD je na tak malý pc celkem slušná kvalita. Operační paměť je také slušná, tedy 500 GB. Čím ale jistě zaujme je dotykový 10,1 palcový displej s rozlišením 1366 x 768 pixelů. Rozměry 272,8 x 194,5 x 22,5 mm a hmotnost 1,45 kg dělají z tohoto modelu dokonalý kompromis mezi notebookem a tabletem.

Celkem slušná je 4 hodinová výdrž baterie, s tříčlánkovou baterií je to celkem zajímavý výsledek. Co mě ale zaujalo je, že i tento malý, výstižnější je mini notebook, má výbornou portovou výbavu. HDMI konektor nemá ani pár profesionálnějších kolegů, tady ho najdeme. Téměř nezbytnou součástí v dnešní době je USB a s těmi se zde nešetřilo. Najdeme 2x USB 2.0 a 1x 3.0. Další samozřejmostí audio, čtečka karet, bezpochyby WLAN a Bluetooth.

Svou lehkostí a příjemnými rozměry dovedl výrobce HP Pavilion 10 TouchSmart k dokonalosti. Mám před sebou elegantní repasovaný notebook vhodný do kabelky, ale i na to malé domácí pracování.

Klady a zápory

+ dotykový displej
+ rozlišení
+ portová výbava
+ operační paměť
+ skladnost

- RAM

Technické parametry

Model: HP Pavilion 10 TouchSmart
Procesor: AMD A4-1200 APU
Paměť RAM: 2GB
Pevný disk: 500 GB
Grafika: AMD Radeon HD
Displej: 10“ (1366 x 768)
Baterie: cca 4hodiny
Porty: 2x USB 2.0, 1x USB 3.0, audio, HDMI, čtečka paměťových karet
Operační systém: Windows 8 Professional
Váha: 1,45 kg
Rozměry: 272,8 x 194,5 x 22,5 mm