Uživatelská recenze repasovaného notebooku HP EliteBook 8460p

Hranatý, strohý notebook s vysokým rozlišením. To je další z otestovaných profesionálů. Opět kladen důraz na kvalitu a výkon a opět splněno.

Lákavý vzhled ovšem realitou překvapí. Hranatá chladná krabice připomínající styl notebooků o pár let zpět. Jednoduchý design ale nezklame. Na povrch byl tentokrát použit leštěný hliník a to na vnější straně víka, na celé ploše kolem klávesnice a také na kloubech a úchytech. Vypadá sice luxusně, ovšem v chladnějším počasí studí do dlaní. Rám displeje a spodní díl notebooku je odlišen černým plastem. Díky zajímavému obalu působí dosti robustně než ve skutečnosti je. Tlačítka TouchPadu HP trochu zanedbal. Šedá plastová tlačítka vypadají vedle hliníkového povrchu dosti omšele až levně, na tomto detailu si mohl výrobce dát více záležet. Chválím pevnost víka, které po pár letech užívání ani neskřípe ani nemá vůli. Černá klávesnice by měla být odolná proti polití tekutinou, tento test ale přenechám odvážnějším majitelům. Standartním rozložením kláves výrobce samozřejmě nic nezkazil, ovšem vytknout musím zhuštěné šipky a zmenšený enter. Místo horního kurzoru mačkám na pravý Shift. Samozřejmostí se už u notebooků stal TrackPoint s ovládacími tlačítky v čele TouchPadu. Neurazí ani dostatečně velký TouchPad z chemicky tvrzeného skla. Další samozřejmostí je lampička v rámu displeje. Doplňky, které se stali u notebooků samozřejmostí a díky kterým je práce na počítači stále pohodlnější.

Velmi potěší 14 palcový displej s vysokým rozlišením 1600×900 pixelů. Za to může grafická karta Intel HD Graphics 3000. Obraz je příjemný, velmi kvalitní. Matný displej je čitelný v jasném denním světle s podsvícením o vysoké intenzitě a průměrnými pozorovacími úhly. Víko jde opět otevřít na maximum a to do vodorovné polohy. Celkové rozměry jsou 336x236x31 mm a 2,44 kg. Fyzicky ovšem vypadá mnohem větší, i přesto je stále velmi mobilní. Baterie zajistí výdrž až pět hodin s displejem nastaveným na 50%. Kvalitní výkon zajišťuje procesor Intel Core i5 a i když se to při startu notebooku nezdá, 4GB operační paměti modul DDR3  jsou i pro náročnější práci dostačující. Celková kapacita disku je 320 GB, také velmi chvályhodný parametr. Jelikož se jedná o repasovaný notebook opět určený pro profesionální uživatele je v základu opět nainstalován Windows 7 Professional a to kvůli kompatibilitě se staršími firemními programy. Velké mínus dávám velmi nekvalitnímu reproduktoru. U starší testované verze HP EliteBook 8530p je zvuk výrazně kvalitnější.

Konektorová výbava notebooku je opět velmi rozšířená díky základu dvou USB portů 3.0 na levé straně, jedním USB 2.0 portem na pravé straně – rozložení USB portů má svou výhodu a to v tom, že bychom si jeden zbytečně blokovali konektorem externí myši. Dalším, v dnešní době už základem, je port eSATA pro připojení externích pevných disků, 2x audio vstup/výstup, FireWire, výstupy grafické karty pro analog VGA a digitál DisplayPort, další výhodou Express Card 54, SmartCard a ve finále port pro dokovací stanici.

Tady je potřeba vyzdvihnout milé překvapení, které najdeme vespod u portu pro dokovací stanici. Jedná se o dva zámky. Jeden vlevo je pro uvolnění baterie, druhý vpravo pro uvolnění krytu, pod kterým najdeme celé jádro notebooku a nespočet možností, co s ním. Jednou z nich je přidání paměti RAM až na 16 GB. Další výhodou je, že výměna HDD za větší, popř. SSD disku je jednoduchá. Je možné také vyměnit CD mechaniku za rámeček s dalším diskem. Opět možnost, jak ještě více zvýšit výkon počítače. Ovšem v dnešní době internetu považuji jako prioritu neustálé připojení k internetu a i takovou možnost nabízí HP EliteBook 8460p. Jedná se o bezdrátové připojení pomocí SIM karty. Stačí přidat WWAN modul, doplnit SIM kartu s mobilním internetem a připojení máte neustále k dispozici. Instalace je naprosto jednoduchá. Nedá se říci, že výměny běžný uživatel zvládne sám, ale jde o jednoduché vylepšení notebooku bez náročných zásahů. Viz. fotogalerie níže. Díky těmto změnám v základním vybavení se notebook zvedá o příčku výše v kvalitě a výkonu.

Dá se říct, že repasovaný notebook HP EliteBook 8460p je dalším profesionálem z řad vyšší třídy, odpovídá tomu svým výkonem, designem, ale i mobilitou. Kvalitní rozlišení dokonale zastíní ne moc povedený jednoduchý hranatý vzhled. Celkově mě tento model vzhledem moc nepotěšil, ale za to výkonem, kvalitním rozlišením a pouzdrem ano.

Klady a zápory

+ Vysoké rozlišení
+ Dostatečná portová výbava
+ Kvalitní procesor
+ RAM
+ Kapacita
+ Port pro dokovací stanici
+ Lampička
+ Velký TouchPad

- Nekvalitní reproduktor
- Malé klávesy

Technické parametry

Model: HP EliteBook 8460p
Procesor: Intel Core i5 – 2 jádra
Paměť RAM: 4 GB
Pevný disk: 320 GB
Grafika: Intel HD Grafics
Displej: 14“ (1690×900)
Konektivita: Bluetooth, WiFi
Baterie: 5 hodin
Porty: eSATA, audio, 2x USB, dokovací stanice, FieWire, ExpressCard, SmartCard
Operační systém: Windows 7 Professional
Váha: 2,44 kg
Rozměry: 336x236x31 mm