Uživatelská recenze repasovaného notebooku HP EliteBook 840 G2

Potěšením bylo otestovat povedený notebook z HP řady EliteBook model 840 G2 a to nejen díky svému kvalitnímu výkonu, ale také velmi pohodlnému provedení. Je samozřejmé, že se při navrhování tohoto modelu opět myslelo na profesionály a tomu také odpovídá původní cenová kategorie v řádu 35.000,-Kč.

Na designu si HP dalo jistě záležet, jelikož nemám centimetr, který bych na provedení pouzdra u tohoto modelu mohla vytknout. Velikost, materiály i barvy jsou víceméně dokonalé. V úvodu máte před sebou černé víko se semišovým nádechem, které může připomínat pogumovaný povrch, což jedině potěší, jelikož při přenášení zajistí, že neklouže z rukou. Štíhlé linie šasi jsou další velmi příjemnou změnou, na první pohled se model snadno zařadí do řady levnějších notebooků určených pro domácí použití, kde se zaměřují výrobci na design, nikoliv na výkon. Tady ovšem spojili obojí, design i výkon. Po otevření víka na vás ovšem dýchne klasický profesionální vzhled. Jednoduchost v barevném provedení, žádné střídání barev klávesnice i jejího okolí. Stříbrný povrch s černou ničím ozvláštněnou klávesnicí. Snad jen jemné klávesy s akurátním rozmístěním, na kterých se mi velmi příjemně pracovalo. I když jde o notebook s 14“ displejem, nemůžu se zbavit dojmu, že jsou zde použity celkem malé klávesy. Psaní není nijak omezeno, ovšem na první pohled se jako zmenšené zdá. Co ale u notebooků oceňuji je podsvícená klávesnice a tu i u tohoto modelu najdeme. Zaujala mě velikost reproduktoru umístěná nad klávesnicí. Říkám si, že to bude jistě kvalitní zvuk a po vyzkoušení jsem nebyla překvapena. Velmi kvalitní zvuk.

Čemu dávám velké plus jsou linie HP, velikost i váha. Co může být pohodlnější než notebook akurátních rozměrů  33,9 x 23,7 x 2,1 cm a váze 1,5 kg. Myslím, že se dá bezpochyby nazvat přenosnou kanceláří poskytující dostatečný výkon pro naší práci. Rozměry a váha ovšem nejsou to jediné, co zajistí pohodlí a jistotu při práci v terénu. Pevnost a odolnost pouzdra je velmi důležitým parametrem při výběru notebooku pro časté cestování a u toho modelu je právě tento parametr splněn. Snese nechtěné pády i lehké polití tekutinou.

Milovníky kvalitního obrazu jistě potěší tento 14“ displej s vysokým rozlišením 1600×900 pixelů, které doplní kvalitní grafická karta Intel HD Graphics 5500. Takže zvládne náročné grafické operace, což zajistí také procesor Intel Core i5-5200U s dvoujádrovou 4 GB operační pamětí. Spolu s Windows 7 Professional máme dokonalou konfiguraci s vysokým výkonem a několika doplňky zajišťující pohodlí při práci. Tím je myšlena také přístupnost portové výbavy. Díky skvělému rozvržení portů nikde nic nepřekáží a nesetkáme se s problémem zapojit vedle sebe dvě větší příslušenství. Kvalitním pomocníkem při práci jsou zde použité 3 USB porty 3.0. Skoro samozřejmostí už u notebooků bývá DisplayPort, VGA, audio či dokovací konektor. Jistě potěší vysoká výdrž baterie, která při náročném výkonu zajistí aktivitu pc skvělých 5 hodin.

Hledáte-li výkonný repasovaný notebook s kvalitním obrazem a výbornými přenositelnými vlastnostmi, pak doporučuji tento model HP EliteBook 840 G2. Zaujme jak designem, tak výkonem a rozhodně kvalitním zpracováním.

Klady a zápory

+ Rozlišení
+ Výdrž baterie
+ Rozměry a hmotnost
+ Kvalitní pouzdro
+ Portová výbava
+ Povrch víka

- Žádné

Technické parametry

Model: HP EliteBook 840 G2
Procesor: Intel Core i5-5200U
Paměť RAM: 4GB
Pevný disk: 930 GB
Grafika: Intel HD Graphics 5500
Displej: 14“ (1600×900)
Baterie: cca 5hodin
Porty: 3x USB 3.0, 1x nabíjecí USB 3.0, audio, VGA, DisplayPort, dokovací konektor, napájení
Operační systém: Windows 7 Professional
Váha: 1,55 kg
Rozměry: 339 x 237 x 21 mm