Uživatelská recenze repasovaného notebooku Dell Vostro 1510

Z vědeckého projektu na trhu malých firem vyplynulo, že obchodní uživatelé požadují pro svou práci počítač s velkou obrazovkou, dostatek úložného prostoru a rychlý dvoujádrový procesor. Dell na základě tohoto projektu sestavil model Vostro 1510, který splňuje všechny zmíněné požadavky. Je zaměřen na mobilní profesionály malých podniků, kteří potřebují spolehlivý a kompaktní notebook. Repasovaný notebook, který za málo peněz poskytne dostatečný výkon.

Dell Vostro 1510 byl slušně zkritizován a zařazen mezi silné a těžké notebooky výrobce Dell. Tento model je ale určen pro firmy, které hledají náhradu za stolní počítače. Kritika se týkala objemu a nezajímavého designu. Do této kategorie byli zařazeni modely Inspiron a Vostro. Momentálně se nedá jinak než souhlasit. Celkový design notebooku je velmi strohý, výrazným prvkem je ale lesklé víko a ostré hrany. Poněkud prostorný počítač především díky 15“ displeji poskytne prostornou a pro psaní velmi pohodlnou klávesnici. Slabinou starších modelů je však nepoměr velikosti TouchPadu ku velikosti pracovní plochy. Což Dell Vostro 1510 má. TouchPad však i přes velikost poskytuje příjemná, lehká tlačítka. Samotný TouchPad je celkem citlivý na dotek. Klasický design, na rozdíl od čehokoliv jiného, mu dává elegantní vzhled. Stejně jako u všech notebooků typu Vostro používá výrobce Dell pouze černý povrch. Tentokrát černou vylepšil leskem a tak se můžeme kochat nablýskaným pouzdrem. Ovšem to přináší svá negativa v podobě viditelných otisků prstů.

Klávesnice je uprostřed celkem flexibilní. Obecně je rozmístění kláves dobré s akurátní velikostí. Klávesnice je vybavena multi-mediálními zkratkami, které umožňují zapnout, posunout či zastavit film nebo muziku. V této linii najdeme tlačítka hlasitosti a tlačítko pro zapnutí notebooku. Těžko promíjíme u notebooků především u těch obchodních, absenci portů S-video nebo HDMI. Jako zástupce obchodní třídy by měl být připraven k připojení projektoru pro prezentace na poradách. Další nevýhodou je opět absence tentokrát dokovacího portu. V kanceláři je tato možnost snad nezbytnou. Dell se však zaměřil na efektivnost provozu. Notebook se při nejvyšším výkonu zahřívá. S plnou rychlostí však pracuje velmi tiše. Baterie poskytne provoz až na 3,5 hodiny. Model 1510 s širokoúhlým displejem o šířce 15,4 palce, má rozlišení 1280x800, což můžete využít například při zobrazení oken vedle sebe, výhodou je, že displej není lesklý. Matný displej skvěle odráží světlo, což oceníme především v kanceláři či v terénu. Jas displeje není úplně nejvyšší, ale notebook nám poskytne dobrý kontrast. Reproduktory po straně klávesnice sice poskytnou slušný zvuk, ale nejsou moc hlasité. Hlasitost můžeme ovládat dotykovými tlačítky, ale bohužel s menším zpožděním. Nevýhodou notebooku je váha, která svými 2,7 kg neposkytuje příliš pohodlí na cestách či při přenášení.

Náš model Vostro 1510 má konfiguraci s procesorem Intel Core 2 Duo T7100, integrovanou grafickou kartou a 2GB RAM. K dispozici máme paměť o velikosti 75GB. Tato konfigurace splní požadavky uživatelů malých firem, lze ji doporučit pro méně náročné uživatele, kteří používají notebook pro běžné účely jako je sledování filmů, poslech hudby či prohlížení internetu. V porovnání s dnešními modely je Dell Vostro 1510 trochu za zenitem, ale stále odvede práci, kterou od něj požadujeme.

Repasovaný notebook Dell Vostro 1510 obecně nabízí uživateli pevný, cenově dostupný nástroj s čistým vzhledem a přijatelným výkonem. Okraje jsou ostré, tlačítka TouchPadu nepohodlné, klávesnice trochu víc flexibilní a hlasitost nízká. Negativ zde pár nalezneme. Jelikož jde o jednoduchý obchodní notebook, kdy výrobce designu moc nedopřál i tak poskytne vše, co od něj očekáváme.

Klady a zápory

+ design

- hmotnost
- velikost TouchPadu

- zvuk

 

Technické parametry testovaného modelu


Procesor: Intel Core 2 Duo SPU T7100
RAM: 2GB
Grafická karta: Mobile Intel 965 Express Chipset Family
Paměť: 75GB
Rozlišení: 1280x800
OS: Win 7 pro
Rozměry: 357 x 254 x 26 mm
Váha: 2,6 kg