Uživatelská recenze repasovaného notebooku Dell Latitude E6520

Měli jsme k testování už spoustu výkonných repasovaných notebooků, ale žádný nebyl tak výkonný, jako dnešní testovaný počítač Dell Latitude E6520.

Jistě jste si v našich recenzích všimli, že testujeme převážně profesionální počítače, každý je svým způsobem originál, každý vyniká v něčem jiném. Předností Dell Latitude E6520 je právě výkonný procesor.  O něm si ale napíšeme níže. Teď se podívejme, jak si výrobce pohrál s designem. Máme před sebou opět profesionálně zpracovaný počítač a to především co se odolnosti týče, velmi povedený. Pouzdro je z tvrzeného plastu, odolné proti poškrábání s kovovým rámem pouzdra a kovovými klouby víka. Ovšem každé plus nese své malé mínus. V tomto případě je to nepříjemná hrana notebooku. Už samotná hmotnost notebooku je na hraně z hlediska pohodlnosti a to rovné 3kg. Notebooky s takovou váhou sice přinášejí kvalitu ve všech ohledech, ale pro cestování je hmotnost velkým záporem. Bezpečnost je ale zde zajištěna. Víko má také kovový povrch a je opatřeno zámkem. Klávesnice s velmi příjemnými klávesami pro psaní a bonusovou numerickou klávesnicí dodá při práci komfort. Designově jsou klávesy ucelené, mezery doplněné nízkou hranou. Znaky ovládacích funkcí jsou zvýrazněny oranžovou barvou a ladí s oranžovou linkou, která vede kolem celé klávesnice. Velmi chválím automatické podsvícení klávesnice, která se rozsvítí vždy po stisknutí jakékoliv klávesy. Na těle pouzdra  najdeme také doplňkové klávesy pro ovládání hlasitosti a zapnutí/vypnutí počítače. Chybět ani zde nemůže Trackpoint. Velkým pozitivem u notebooků je klávesnice odolná proti polití a tu nám výrobce dopřál i u tohoto modelu.

Zaměřme se na displej. I tady nás čeká kvalita sama o sobě. 15,6″ LCD displej s ochranným těsněním pomáhá při zavření víka vytvořit ochranou bariéru a není tedy třeba mít obavy z nepořádku. Poměr stran 16:9 je ideál pro profesionální využití. S rozlišením 1600 x 900 pixelů nám dopřeje výborný obraz s příjemnými barvami. Přiznejme si, že s širokoúhlým displejem a tak kvalitním rozlišením je práce o dost příjemnější. Kvalitní obraz nedělá jen vysoké rozlišení displeje, ale také grafická karta, v tomto případě se jedná o Intel HD Graphics 3000. Zvuk je zde také velmi kvalitní. Dell Latitude E6520 vám dopřeje vysokou hlasitost a velmi kvalitní zvuk. Reproduktory jsou umístěny pod přední hranou notebooku. Dell nabízí velké množství zabezpečení, jedním z nich je například čtečka otisků prstů umístěná vedle TouchPadu, dalším čtečka čipových karet umístěná mezi čtečkou otisků prstů a TouchPadem. Čtečka čipových karet nabízí automatické přihlášení počítače po pouhém načtení karty. Pohodlné zabezpečení notebooku, které se používá převážně ve velkých firmách.

Co upřednostňujeme u notebooku je určitě především výkon. Ten je u tohoto repasovaného notebooku velmi kvalitní. Bleskurychlou odezvu bez sebemenšího zasekávání a rychlý start zajišťuje procesor Intel Core i7-2620M, ten aktivuje počítač během pár sekund. Kvalitní výkon si žádá kvalitní výdrž baterie. U tohoto testovaného modelu je zajištěna 12-článkovou baterií, takže při testování běžnou kancelářskou prací vydržel notebook skvělých osm a půl hodiny. Notebook nabízí výborný kompromis kvalitního výkonu a designu. I když cenou za všechna pozitiva, která nabízí, je vysoká hmotnost, tak spolehlivost v pohodlí při práci je upřednostněna. Dalším prvkem na výbornou je chlazení notebooku. Ať zatížíte počítač jakoukoliv náročnou prací, neuslyšíte sebemenší zvuk vycházející z chlazení. Tichý chod při práci je tedy opět zajištěn.

Jak je to s konektivitou notebooku? Jak jinak než výborně. U předchozího modelu jsme poznamenali nedomyšlené rozvržení USB konektorů, které jsme díky velké vzdálenosti od sebe nemohli využít pro připojení externího disku jelikož má dva kabely, datový a napájecí. U Dell Latitude E6520 je už rozvržení o dost lichotivější. Mám k dispozici tři USB konektory 2.0. Na levé straně notebooku jeden, hned za rohem na zadní straně druhý, takže použití externího disku je naprosto bez problému. Konektory jsou blízko, ale zároveň dostatečně daleko od sebe, aby si nepřekážela objemnější připojená externí zařízení. Třetí USB konektor najdeme na pravé straně, kde je k dispozici ještě HDMI konektor či USB/eSATA konektor, LAN, VGA a FireWire. Nepochybně zde máme také audio konektor či čtečku karet. Výborným a poslední dobou nepostradatelným portem u notebooků je port pro připojení k dokovací stanici. Co by to bylo za pracovní nástroj, který svými pozitivy nabízí hladký průběh při práci, kdyby na něm chyběla tato možnost jednoduše připojit všechny periferie jednoduchým nacvaknutím počítače na dokovací stanici.

Co je pro nás tedy prioritou při nákupu notebooku? Vzhled, kvalita pouzdra či výkon? Zde jste měli možnost seznámit se s počítačem, který vám nabízí splnění všech těchto priorit. Skvělý obraz, dokonalý výkon, profesionální vzhled a výborná odolnost. Velkým bonusem k tomu všemu je, že počítač takových kvalit lze koupit za nízkou cenu. Takový je repasovaný notebook Dell Latitude E6520.

Klady a zápory

+ výkon
+ rozlišení
+ numerická klávesnice
+ podsvícená klávesnice
+ 15,6″ displej
+ procesor
+ výdrž baterie
+ odolnost pouzdra
+ konektivita

- hmotnost

Technické parametry

Model: Dell Latitude E6520
Procesor: Intel Core i7-2620M
Paměť RAM: 4GB
Pevný disk: 256 GB
Grafika: Intel HD Graphics 3000
Displej: 15,6“ (1600×800)
Baterie: cca 9 hodin
Porty: 3x USB 2.0, audio, VGA, dokovací konektor, napájení, čtečka karet, HDMI, FireWire
Operační systém: Windows 7 Ultimate
Váha: 3 kg
Rozměry: 384 x 258 x 28 mm