Uživatelská recenze repasovaného notebooku Dell Latitude E6320

Od profesionálního notebooku se většinou očekává, že budou odolné vůči vlivům běžného pracovního dne, vysoce výkonné s hladkým průběhem při práci, kompaktní a vhodné na cestování a práci v terénu. Vzhledem k tomu, že recenzovaným modelem je jeden ze zástupců profesionální třídy, je tento výčet přesným popisem repasovaného notebooku Dell Latitude E6320.

Z pohledu konstrukce je odolnost víc než splněna. Nejen, že je notebook stylizován v nadčasovém designu, jsou použité materiály snad jedny z nejkvalitnějších. Notebook na první pohled vypadá velmi elegantně až masivně. Jak bylo zmíněno, jde o profesionální notebook, u kterých je zvykem jednoduchý vzhled s minimem inovace. E6320 je dokonale propracován, šasi je chráněno kovovým rámem, takže při nechtěném pádu nehrozí poškození či v nejhorším případě „rozlétnutí“ notebooku na části. Silný kovový rám je také na víku notebooku. Samotný povrch víka je z hliníku s grafitovým nádechem. Z hliníku je také spodní část základny. Velmi příjemný a opět promyšlený je materiál opěrky rukou a rámu displeje. Tvrzený plast nestudí do rukou ani nezůstávají otisky prstů. Odolnost konstrukce je jasným důkazem, že každý detail je na tomto notebooku promyšlený.

Velmi oceňuji na vybraných noteboocích od Dellu automatické podsvícení klávesnice. Právě u tohoto modelu to tak je. Spolu s velmi pohodlnou klávesnicí jde o výbornou kombinaci. Dostatečně velké klávesy s rozvržením, jak jsme u Dellu zvyklí, navíc s tichým jemným „doklikem“. Velkým pozitivem je klávesnice odolná proti polití. Design doplňuje oranžová linka kolem klávesnice, které doplňují alternativní znaky také v oranžové, což je výrazný bod celkového vzhledu notebooku. K dispozici máme u tohoto modelu webovou kameru. Tlačítko zapnutí/vypnutí je u kloubů víka, které jsou mimochodem z kovu a působí velmi masivně. Ovládací klávesy hlasitosti najdeme na pravé straně vedle klávesnice. Jelikož jde o počítač, který byl původně konstruován pro firmy, je velmi kompaktní. Displej o 13,3“ nabízí dostatečnou plochu pro pohodlnou práci, ale také výborné rozměry pro cestování a práci v terénu.

Samozřejmostí, kterou u notebooků očekáváme, je výkon dostatečný pro každodenní využití. V samotném jádru notebooku E6320 najdeme výkonný procesor Intel Core i3-2310M. K rychlosti napomůže také 4GB RAM. Hladký průběh při práci a rychlá odezva jsou u E6320 odrazem použití kvalitních komponentů. Jedním z kvalitních použitých komponentů je také grafická karta Intel HD Graphics 3000. Velkým pozitivem je dokovací konektor, který nám přináší další pohodlí v podobě jednoduchého připojení periferií pouhým nacvaknutím notebooku na dokovací stanici. Už samotný základ zajistí výborný výkon i při náročném pracovním nasazení.

Na konektivitě se také vzhledem k rozměrům notebooku nešetřilo. Ač jde o notebook navrhovaný pro cestování kvůli jednoduché skladnosti a kompaktním rozměrům, nabízí nám HDMI port, VGA, LAN, eSATA pro připojení vnějších datových zařízení. Klasicky máme k dispozici audio konektor a 1x USB port. Také mechanika je připravena pro naši práci, i když není běžná u počítače do terénu. Co se týče zvuku, užili jsme si kvalitní poslech. Stereo reproduktory jsou umístěny v přední části vespod základny. Dopřejí nám dostatečnou hlasitost i kvalitní zvuk. Repasovaný notebook Dell Latitude E6320 je ideálním partnerem na cesty i do kanceláře.

Klady a zápory

+ obraz
+ zvuk
+ konektivita
+ klávesnice
+ rozměry

- vystouplá baterie
– hmotnost

Technické parametry

Model: Dell Latitude E6320
Procesor: Intel Core i3-2310M
Paměť RAM: 4 GB
Pevný disk: 250 GB
Grafika: Intel HD Graphics 3000
Displej: 13,3“
Baterie: cca 4 hodin
Porty: 1x USB 2.0, VGA, 1x eSATA kombinovaný s USB 2.0, LAN, audio, dokovací konektor
Operační systém: Windows 7 Pro
Váha: 1,9 kg
Rozměry: 335 x 223.3 x 25.4 mm