Uživatelská recenze repasovaného notebooku Dell Latitude E5550

Recenzovali jsme víceméně starší, ale za to kvalitní notebooky. Tentokrát máme k dispozici recenzi stylově propracovaného, výkonem nabitého pracanta s dokonalým obrazem i luxusním designem. Pokochejte se pěkným repasovaným notebookem Dell Latitude E5550.

Dell většinu svých modelů stylizoval do kovového vzhledu, což bylo úmyslem pro co největší odolnost s povrchem proti poškrábání. Úmysl byl sice splněn, ale mínusem proti tomu byla často váha. Dnešní recenzovaný notebook je ale výjimkou. E5550 je tedy jak designově tak prakticky velmi dobře zpracovaný. Nejen to je u tohoto modelu dost povedené, také výkon, ale o něm si povíme níže. Dell Latitude E5550 nabízí komfortní rozměry 37,7 x 25,5 x 2,3 cm s váhou 2,1 kg. Je velmi pohodlný na přenášení i skladnost.  Musím uznat, že jsem od 15“ notebooku s poměrem stran 16:9 čekala vyšší váhu, dvě kila jsou velmi sympatická pro pracovní notebook a uživatelé pracující v terénu jistě toto pozitivum velmi ocení. To ještě výborně doplní dlouhá výdrž 4 článkové baterie, při testu se jednalo o sledování filmů a to skvělých 5 hodin. Zajistí tedy celodenní produktivitu nenáročné práce v terénu.

Jak se říká: „V jednoduchosti je krása“. Tady je ale možná té jednoduchosti až moc. Samozřejmě někdo ji uvítá. Postrádám diody, konkrétně u tohoto testovaného modelu s numerickou klávesnicí kontrolku zapnutí/vypnutí. Jediné diody jsou připojení a činnost pc, tak si říkám, že kontrolka navíc k numerické klávesnici by nebyla na škodu. Právě numerická klávesnice je velké plus, které u notebooků velmi oceňuji, zajišťuje pohodlí při psaní čísel, kdy nemusíte psát číslice oběma rukama a další výhodou díky num. klávesám většinou větší displej. Chválím automatické podsvícení klávesnice. Další, co mi u tohoto počítače chybí, jsou ovládací klávesy hlasitosti. Jsou skryty pod klávesami F2 a F3. Psaní na klávesnici je velmi pohodlné a příjemné. Klávesy jsou dostatečně rozprostřené, ale hlavní klávesa Enter je dost malá, dokonce menší než Enter v numerické klávesnici.  Taky by se dalo vytknout jako malé mínus, ale vzhledem k tomu, že se jedná o opravdu krásný počítač s výborným výkonem, na takovéto detaily si uživatel jistě s radostí zvykne.

Velkou, ale opravdu velkou radostí je pohled na displej. Nádherné čisté barvy, které 15,6“ displej s rozlišením 1920 x 1080 pixelů nabízí, by mohl způsobit lehkou závislost na sledování médií. Vysoké rozlišení nabízí dokonalý obraz, což vyloženě láká k sledování filmů, hraní her či k dalším grafickým operacím. Dokonalý obraz výborně doplní stereo zvuk, reproduktory jsou umístěny pod přední hranou pouzdra. Na pracovním stole se zvuk výborně rozléhá, takže v tomto případě je umístění reproduktorů vyloženě perfektní, protože dosáhnete vyšší hlasitosti, než sám notebook nabízí a to i bez přidání externích reproduktorů. V případě používání notebooku „na koleni“ je už hlasitost trochu horší, jelikož reproduktory utlumíte. V případě, že při práci v terénu je toto vaše běžná poloha, tak vás jistě potěší vysoký rozsah hlasitosti, kdy maximum je v případě tohoto notebooku opravdu maximum.

Podíváme-li se na vybavení konektorů, nic nás nepřekvapí. Dell v tomto případě notebook vybavil velmi stroze, ovšem i tak porty potřebnými ke každodenní práci. Rozmístění tří USB konektorů 3.0 je v případě připojení rozměrnějšího příslušenství velmi promyšlené, ale zde výrobce nejspíš nemyslel na externí harddisky s datovým a napájecím USB konektorem. Tady je malý zádrhel v tom, že díky vzdálenému umístění USB portů na každé straně notebooku není možné externí HDD připojit. Jde, ale pouze s použitím USB rozbočovače. Tuto malou patálii může vyřešit konektor pro dokovací stanici. Ve výbavě máme také k dispozici HDMI konektor. Chybět zde nemůže ani audio port, čtečka karet, VGA nebo LAN.

Repasovaný notebook Dell Latitude E5550 nabízí kvalitní výkon, který zajistí hladký průběh při práci bez sebemenšího zasekávání. Díky procesoru Intel Core i5-4310U a 8GB RAM se můžeme těšit z rychlé odezvy. Vysokou výkonost při složitějších grafických operacích zajistí také grafická karta Intel HD Graphics Family. Spolu s širokým displejem a vysokým rozlišením se můžeme těšit z práce na tomto počítači. Zabezpečení notebooku je možné čtečkou otisku prstu nebo tradičním Trusted Platform Module, či Dell Data Protection.

Je-li notebook naším hlavním pracovním nástrojem či domácí častou činností, je pro každého jistě prioritou mít velmi kvalitní vybavení, které zajistí dostatečný výkon. Odolný notebook s kvalitním výkonem za rozumnou cenu? Tím je tento krasavec Dell Latitude E5550.

Klady a zápory

+ vysoké rozlišení
+ pestré barvy
+ rozměry 
+ numerická klávesnice
+ USB 3.0
+ pohodlná klávesnice
+ jednoduchost
+ podsvícení klávesnice
+ široký displej
+ webkamera

- vzdálenost USB
– absence kontrolky NumLock

 

Technické parametry

Model: Dell Latitude E5550
Procesor: Intel Core i5-4310U
Paměť RAM: 8GB
Pevný disk: 120 GB
Grafika: Intel HD Graphics Family
Displej: 15,6“ (1920×1080)
Baterie: cca 5 hodin
Porty: 3x USB 3.0, audio, VGA, dokovací konektor, napájení, čtečka karet, HDMI
Operační systém: Windows 7 Professional
Váha: 2,1 kg
Rozměry: 37,7 x 25,5 x 2,3 cm