Uživatelská recenze repasovaného notebooku Dell Latitude D620

Nebylo jednoduché přesedlat z testování notebooků Lenovo a HP na dnes testovaný Dell Latitude D620. Tím nechci říct, že by šlo o něco nemožného, naopak. Šlo o příjemnou změnu.

Jednou ze zásadních změn je vzhled. Přijde mi, že Dell si jede stejně jako ThinkPad ve stejném stylu. Tedy v chladném jednoduchém hranatém pouzdře. Dell alespoň doplňuje výkon zajímavým designem. Ten vidíme v barevném rámování, kdy na první pohled máme před sebou stříbrné pouzdro s grafitovým nádechem a po otevření vidíme černé pouzdro se stříbrným rámem kolem klávesnice. Na samotné klávesnici mě zaujalo sympatické rozložení kláves. Příjemně se na ní pracuje. Zaoblené hrany dodávají notebooku šmrnc. V základu můžeme očekávat standardně TrackPoint, pochválit nemůžu velikost TouchPointu, hodil by se zde větší. Co mě ale překvapilo, bylo umístění web kamery. Klasicky bychom jí čekali nahoře v rámu displeje, tady je umístěná v kloubu víka.

Dell má zažito, že ze svých výrobků vyždímá maximum výkonu a tak je to i u tohoto modelu. Byl nakonfigurován procesorem Intel Core 2 CPU T7600, což je jeden z lepších procesorů. S operační pamětí 2 GB a systémem Windows XP se skvěle pracuje. K dokonalosti doplňuje už jen grafika Intel GMA s rozlišením displeje 1440×900. U 14“ displeje naprosto dostačující kombinace pro hraní her či jiných náročnějších operací. S takovým displejem a pěkným zvukem je i přehrávání filmů kvalita sama o sobě.

V konektorové výbavě výrobce nešetřil, kromě Bluetooth, Wifi můžeme očekávat port pro připojení telefonu, 4x USB, Audio nebo port pro dokovací stanici. Baterie v normálním režimu vydrží až pět hodin. Sympatické jsou také rozměry notebooku 337mm x 238mm x 32mm. S hmotností 2 kg se stává z notebooku výborný cestovní počítač a díky svému kvalitnímu pouzdru také velmi odolný.

Dovolím si říct, že je repasovaný počítač Dell Latitude D620 pomyslným soupeřem konkurentů IBM řady ThinkPad, je ale stejně nerozbitný, jako Lenovo? Výkonem předčí většinu podobných modelů. Nutno podotknout, že se řadí mezi profesionály vyšší třídy, kam dokonale zapadne.

Klady a zápory

+ rozměry, hmotnost
+ rozlišení
+ výkon
+ web kamera
+ odolnost
- malý TouchPad

Technické parametry

Model: Dell Latitude D620
Procesor: Intel Core 2 CPU
Paměť RAM: 2 GB
Grafika: Intel GMA
Displej: 14“ (1440 x 900)
Baterie: cca 5 hodin
Porty: 4x USB, audio, Bluetooth, dokovací stanice, LAN
Operační systém: Windows XP
Váha: 2 kg
Rozměry: 337 x 238 x 32 mm