Chcete investovat do hardwaru, ale nevíte jaký? Díky nekonečným reklamám všude kolem nás je rozhodování složitější, je totiž jednoduché nechat se zlákat první nabídkou. Pomůžeme vám ujasnit si priority, které jsou důležité právě pro vás.

Účel nákupu

Zatoužili jste si koupit in doplněk? Pomocníka pro občasné využívání či skladného pracanta do ruky? Plánujete obdarovat své dítko nebo sami sebe? Hledáte něco malého do kabelky nebo pomocníka na stůl? Důležitý parametr při výběru hardwaru, na co jej budete používat. Pro jednoduché operace na cestách jako je např. přehrávání filmů, prohlížení internetu, chatování s přáteli je vhodný jak notebook, tak tablet. Úložiště a tvorbu většího množství dat zajistí notebook.

Velikost

Dalším důležitým parametrem pro výběr je velikost a hmotnost hardwaru. Zda-li máte raději větší displej o rozměrech např. 15“, takže notebook nebo malé 7“ displeje čili tablet. U velkých notebooků už musíte na cestách počítat s vyšší hmotností a zvláštním zavazadlem. Zatímco u tabletu můžete počítat pouze s místem v kabelce. Ovšem i zde jsou různé varianty jako třeba ultra tenké notebooky, kde je váha podstatně nižší nebo mini notebooky.  Také se nabízí výběr mezi dotykovou klávesnicí a klasickou. V tomto případě je problém vyřešen ve všech případech, tablet je možné připojit k universální klávesnici. Výběr mezi ovládání dotykem či pomocí touchpadu. Ovládání dotykem např. výběr fotografií, spouštění programů a jiné je o dost pohodlnější než výběr myší. Jistě se ale nevyrovná pohodlí v psaní na plnohodnotné klávesnici notebooku, pakliže je účelem nákupu hardwaru právě psaní, je notebook tou správnou volbou.

Výkon

Očekáváte-li od nového člena rodiny vyšší výkon, pak se jistě zaměřte na notebooky. Ty sice omezují v nízké výdrži baterie, ale v dnešní době je možné připojit zdroj téměř všude.  Kapacita je také důležitá máte-li v plánu vytvářet větší množství dat. Nedá se přesně definovat, která varianta je tou nejvhodnější pro všechny uživatele a na užívání za jakýchkoliv podmínek.  Obě varianty mají své klady a zápory, proto je nutné vybrat jen dle vašich potřeb. Výhodou je, že tablet je vhodný např. na ranní přečtení novinek, na dovolenou kvůli připojení, ale na práci ne. Jistě je pohodlnější psát na větší klávesnici notebooku.

TIP: Pomohl vám tento článek rozhodnout se pro koupi notebooku? Pak ušetřete a kupte profesionální hardware za zlomek ceny. Vyberte si na našich stránkách repasované notebooky, které se díky své kvalitě umístili na prvních příčkách.