Firma Apple je největší technologickou společností z pohledu tržní hodnoty (rok 2014). Její oblast působnosti jsou především řada mobilních telefonů iPhone, tabletů iPad, MP3 přehrávačů iPod a v neposlední řadě nejznámější řada počítačů Mac. Mezi další produkty patří různá příslušenství a softwarové programy. Apple je také průkopníkem v zavádění internetového obchodu s hudbou iTunes a obchodem s mobilními aplikacemi App Store.

MacBook Pro

Macbook Pro je řada vyšší řada notebooků pro osobní i profesionální využití, kterou Apple uvedl v lednu 2006 jako nástupce řady PowerBook. Největšízměna oproti PowerBookům je v tom, že místo procesorůPowePC z dílen IBM používajíprocesory Intel Core, kterénajdeme i ve většiněPC notebooků. MacBook Pro je dostupný ve velikostech 13, 15 a 17 palců, přičemž s úhlopříčkou displeje stoupá i pořizovací cena a rozšiřují se i možnosti výbavy. V roce 2008 u tohoto modelu proběhla zásadní změna designu, když byl představen první model s hliníkovým „unibody“–tedy tělem vybroušeným z jediného hliníkového bloku.

MacBook Air

Macbook Air byl poprvépředstaven v roce 2008 jako stylovýprémiovýnotebook pro náročnéuživatele. V té době byl nebývale tenký- pouze 19mm v nejtlustším místě a položil tak základ segmentu ultrabooků jak je známe dnes. I přes svou vysokou cenu ale nenabízel nijak rozsáhlou výbavu a uživatelési tak například museli vystačit s pouhým jedním USB portem. Koncem roku 2010 tento model prošel rozsáhlou změnou designu, Air dostal poté jinými výrobci často napodobovaný klínovitý vzhled, display s vyšším rozlišením, druhé USB a všechny modely byly standardně osazeny rychlým SSD diskem. Spolu s tím se také výrazně snížila základní cena a MacBook Air tak nahradil zrušenou modelovou řadu MacBook White.

Mac Pro

Mac Pro je nejvyšší řada profesionálních desktopů, kterou Apple nabízí. Uveden byl v roce 2006 jako nástupce řady PowerMac. Macy Pro jsou postavené na serverové platformě Intel Xeon a je možno je osadit až dvěma procesory naráz. Je to taktéž jediný Mac s rozsáhlými možnostmi pozdějšího rozšíření, lze upgradovat v podstatě jakkoliv komponentu, od RAM až po procesor. Mac Pro je pro svou všestrannost velmi oblíbenou volbou profesionálů pracujících snad ve všech kreativních odvětvích a najdeme je tak ve videostřižnách či grafických a nahrávacích studiích po celém světě.

Mac mini

Mac mini je základní třída desktopů Mac. Výkonově zpravidla odpovídá 13-palcovému MacBooku Pro a nabízí podobně omezené možnosti rozšíření. Na druhou stranu je ale velmi kompaktní a díky svým miniaturním rozměrům a váze jen lehce překračující 2 kilogramy je i vhodným řešením pro uživatele, kteří vyžadují od desktopu mobilitu či dbají na úsporu místa na pracovním stole. Svou nízkou cenou je také dobrou volbou pro uživatele, kteří na Mac čerstvě přechází a hledají stroj pro seznámení se se systémem.

iMac

iMac je nejdéle udržovaná modelová řada počítačů Apple Mac, jejíž kořeny sahají až do roku 1998, kdy byl představen první all-in-one s tímto názvem. iMacy jsou známé svým ikonickým designem, který je charakteristický tím, že celý počítač je vestavěn v plochém monitoru. Tento koncept byl mnohokrát napodoben jinými světovými výrobci a z all-in-one počitačůse tak stal samostatnýsegment trhu.

iMacy jsou nabízeny v mnoha úrovních výbavy, tak aby si vybral jak nenáročný domácí uživatel, tak i profesionál vyžadující maximální výkon. Možnosti pozdějšího rozšíření jsou ale ze všech desktopů od Apple nejomezenější a při výběru správného modelu je potřeba tuto skutečnost vzít v potaz.