Víte, jaký je rozdíl mezi notebooky určenými pro běžné používání a profesionálními notebooky? Co dalšího kromě výkonu zvyšuje cenu? Dnes Vám to s radostí ukážeme. Podíváme se, co drží mozek počítače, v čem je celé centrum postavené a co chrání naše data. Porovnáme běžný a profesionální notebook.

Jistě jste se v mnoha recenzích dočetli o pevném rámu z hořčíkové slitiny, která v ThinkPadech drží základní desku. V případě pádu či jiném silném poškození notebooku je právě tento rám to, co ochrání Vaše data. Pevné pouzdro z kvalitního plastu je dalším základem odolnosti ThinkPadů.

Zatímco si při vyslovení ThinkPad ihned představíme tradiční černý bytelný notebook, který se při uvedení na trh pohyboval v cenové kategorii do 50.000,- korun, u levnějších notebooků určených pro běžné uživatele, kde se výrobci zaměřili převážně na design, nás jistě hned nenapadne, že jde jistě o bytelný notebook. Proč? Tady je vysvětlení. Základní deska je vložená pouze v pouzdře, žádné kvalitní upevnění natož ochrana dat. ThinkPad má základní desku upevněnou v pevném hořčíkovém rámu. To chrání naše data, to dělá ThinkPady odolnými a proto se často označují jako outdoorové notebooky nebo profesionální notebooky do terénu.