Uživatelské recenze repasovaného notebooku HP EliteBook 8560p

Ke zvýšení produktivity je potřeba odpovídajících pracovních podmínek a kvalitní počítač je jednou z hlavních. Co nás může napadnout při pohledu na HP EliteBook 8560p? Jinou otázkou si můžeme odpovědět. Jak si představujeme profesionální pracovní nástroj? Ve dvou otázkách je možné stručně, ale výstižně popsat dnes recenzovaný repasovaný notebook HP EliteBook 8560p.

HP již dnes nabízí spoustu variant notebooků se zaměřením na domácí uživatele, počítače vhodné na cesty, takže prioritně skladné a pracovní notebooky. Všechny s rozdílným výkonem. Pracovní, tedy jinak nazývané profesionální notebooky jsou určeny pro podnikatele malých i velkých firem. A právě mezi ty se řadí HP EliteBook 8560p. Profesionalitu najdeme především ve výkonu, ale také v designu. Design není pro cílové uživatele tím hlavním měřítkem pro výběr svého pracovního nástroje. A proto jsou takové počítače strohé, nijak zvlášť zaoblené, jen zkonstruované tak, aby plnili svou funkci, pro kterou jsou určeny a aby byli při práci víceméně pohodlné. HP EliteBook 8560p splňuje, co se od něj očekává. Díky kvalitnímu zpracování pouzdra, které je z eloxovaného hliníku, je notebook chráněn před poškozením způsobeném při běžném používání v práci. Velkým pozitivem je bezpečnost naší práce v podobě těsnění displeje. Ač se může na první pohled zdát notebook velmi jednoduchý, je v něm skryta spousta výhod pro naši práci.

Dominantou kovového notebooku je ovšem černá klávesnice. Nabídne nám pohodlné psaní na klasicky rozvržených klávesách. Ovšem jedním významným negativem je malé enter. Tuto velikost HP použilo již na mnoha modelech a vždy se setkalo se špatnou odezvou. Je to nepraktické a při práci velmi nepohodlné. Za tento detail HP EliteBooku 8560p snižuji body. Na druhou stranu si body získává numerickou klávesnicí, kterou považuji za nezbytnou pro pracovní počítač. Především ve finančním odvětví tuto výhodu při práci každý uživatel uvítá. Dalším pozitivem je kvalitní displej. 15,6“ velký displej je naprostý ideál pro práci a spolu s vysokým rozlišením, v tomto případě skvělých 1600×900 pixelů. Nabízí nám skvělý obraz z jakéhokoliv úhlu pohledu. Jistě také velmi potěší neobvykle velký TouchPad. Fyzicky skvělé podmínky pro práci.

Výkonnostně HP EliteBook 8560p předčí všechna očekávání. V konfiguraci s nejpoužívanějším a zároveň nejkvalitnějším procesorem Intel Core i7-2620M a 8GB RAM získáváme „našlapaný“ pracovní nástroj, který nám poskytne takový výkon, jímž rozhodně zvýšíme produktivitu. Odezva je bleskurychlá, nedočkáme se sebemenšího zaseknutí. Náročné operace zvládne hravě a dokonce si poradí i s více spuštěnými aplikacemi náročnější úrovně najednou. Občas je dobré pustit si k práci nějaká ta média, hudba v pozadí je to pravé ořechové, alespoň u mě to tak funguje. Tento model nám poskytne výborný zvuk se skvělou hlasitostí. Stereofonní reproduktory jsou umístěné ve spodní části pouzdra. Zvuk je tak kvalitní, že si můžeme chvílemi myslet, zda notebook neobsahuje více reproduktorů. I když jsou v případě profesionálního notebooku určeny spíše pro systémové zvuky, skvěle si na něm užijete i nějaký film.

Odolné pouzdro a kvalitní výkon nejsou jedinými pozitivy, které máme k dispozici. Konektivitou se zde také nešetřilo. Čtyři USB porty rozdělené po stranách notebooku, z toho dva 3.0. Port eSATA, audio či DisplayPort jsou dostatečnou zásobou pro připojení externích periferií. Co se zabezpečení týče, musím pochválit umístění čtečky otisku prstů. Ve většině případů výrobci umístí čtečku v oblasti opěrky pravé ruky, načež se dost často stává, že se nechtěným dotykem spustí aplikace ohledně zabezpečení. V tomto případě je čtečka umístěná v pravém horním rohu opěrky rukou těsně pod klávesnicí. Dalším pozitivem, které notebook nabízí je tlačítko pro okamžité spuštění kalkulačky. Opět funkce, kterou jistě ocení nejen ve finanční správě.

Chceme-li zrecenzovat notebook, vybereme si takový, který za test stojí. Repasovaný notebook HP EliteBook 8560p je velmi výborným nástrojem pro podnikání, ale také zajímavým společníkem do domácnosti. Splňuje nad míru naše očekávání. Nenašli jsme žádné významné nevýhody, i když jedna by se možná našla. Vysoká váha. Ale dá se s takovým výčtem pozitiv, které nám notebook nabízí, brát vysokou hmotnost za negativum? Řekněme skromně, že jde pouze o malé mínus. Ve zkratce je notebook ideálním společníkem pro naši práci.

Klady a zápory

+ displej
+ numerická klávesnice
+ výkon
+ výdrž baterie
+ odolnost
- váha
– malé Enter

Technické parametry

Model: HP EliteBook 8560p
Procesor: Intel Core i7-2620M
Paměť RAM: 8 GB
Pevný disk: 320 GB
Grafika: Intel HD Graphics 3000
Displej: 15,6“
Baterie: cca 6 hodin
Porty: 2x USB 2.0, 2x USB 3.0, VGA, eSATA, DisplayPort, LAN, audio, dokovací konektor, KensingtonKey
Operační systém: Windows 7 Pro
Váha: 2,8 kg
Rozměry: 374 x 250 x 35 mm