Uživatelská recenze repasovaného notebooku Lenovo ThinkPad X240

Kompaktnost a výkonnost jsou většinou hlavními parametry při výběru repasovaného notebooku. Spojením obojího vznikl Lenovo ThinkPad X240. Ultramobilní počítač zaujme svou pozici v jakémkoliv prostředí a době, tak se pojďme podívat trochu podrobněji.

Už několik let jsme zvyklí, že jsou ThinkPady pořád ve stejném kabátě a ani teď tomu není jinak. X240 je opět v černém pouzdře z tvrzených plastů a pogumovaným povrchem. Ten u ThinkPadů velmi chválím. Neklouže z rukou, což při častém přenášení velmi uvítáme. Myslím si, že černé pogumované pouzdro je jejich poznávací značka. Nejednou se mi osvědčila tato úprava. Tentokrát vypadá ThinkPad řady X elegantněji. Nejspíš díky liniím, které nejsou nijak výrazné, naopak rovné, jednoduché pouze se zakulacenými hranami. X240 je zajímavější oproti svým konkurentům a to díky lehkosti a tenčímu provedení. Jelikož jde o řadu X2, máme pro práci připraven 12″ displej. Naprosto ideální velikost na cesty a do terénu. Navíc díky své vysoké odolnosti je opravdu perfektní společník v náročných prostředích. Bonusem k tomu je velmi pohodlná a mnou oblíbená chicklet klávesnice. Zajímavou změnou je prostornější TouchPad se skrytými klávesami pod dotykovou plochou. Pro mě dosud nejzajímavější model z řady ThinkPadů.

Nejen designem umí zaujmout. Velmi kvalitní provedení pouzdra je sice jednou z důležitých podmínek, podle kterých vybíráme počítač a však vždy je prioritou kvalitní výkon. X240 mi ho nabídl naprosto luxusní. Nejen, že po startu bleskurychle naběhl, ale ať jsme mu zadali jakýkoliv úkol, dočkali jsme se výborné reakce. Hladce reaguje na zadané úlohy. Zásluhu na tom má konfigurace v čele s procesorem Intel Core i5-4300U. Na výkonu se podílí také kvalitní RAM o 4 GB. Není nic lepšího, než pracovat s počítačem, který odvede na cestách rovnocenné množství práce za stejný čas, jako workstationy v kanceláři.

Na základě konektivity, kterou máme k dispozici v tomto případě dostatečnou, uzpůsobujeme svoji pracovní plochu. Ačkoli by X240 díky své velikosti mohl vypadat jako počítač bez dostatečného připojení, opak je pravdou. Prioritně máme možnost rozšířit konektivitu díky dokovací stanici, což znamená, že má X240 dokovací konektor. Kromě něj ale nabízí také tradiční již nepostradatelné USB porty 3.0 a i při takové velikosti hned dva. Mimo jiné VGA, Mini DisplayPort, čtečku karet a samozřejmě audio. Myslím, že nabídka připojení k externím periferiím je víc než dostatečná. Velmi oceňuji také, oproti předchozím modelům, o kousek větší TouchPad. Dalším bonusem a zároveň už běžným vybavením u většiny notebooku je integrovaná webkamera. X240 je připravena pro práci v jakémkoli prostředí a jakékoliv situace.

Potřebujete-li mobilní, elegantní, velmi odolný, výkonný počítač, či jen společníka pro občasné využití  nejen na cestách a navíc za rozumnou cenu, určitě zvolte repasovaný notebook Lenovo ThinkPad X240. Pohodlí budete mít stále k dispozici.

Klady a zápory

+ kompaktnost
+ design
+ výkon
+ klávesnice
+ konektivita
+ hmotnost
+ rozměry

- není

Technické parametry

Model: Lenovo ThinkPad X240
Procesor: Intel Core i5-4300U
Paměť RAM: 4 GB
Pevný disk: 320 GB SATA
Grafika: Intel HD Graphics 4400
Displej: 12,5“ (1366×768 LED)
Baterie: cca 4 hodin
Porty: 2x USB 3.0, VGA,LTE ready,audio,Bluetooth, čtečka karet, Kensington zámek, dokovací konektor
Operační systém: Windows 7 Pro
Váha: 1,3 kg
Rozměry: 305 x 206 x 21 mm