Uživatelská recenze repasovaného notebooku Lenovo ThinkPad W530

Jestli někdo umí vyrobit kvalitní pracovní stanici, pak jedině Lenovo. Dnes testovaný počítač z řady ThinkPadů model W530 je kvalitně zpracovaná, velmi odolná a dle testu velmi výkonná pracovní stanice. Ač designem do moderního světa plného ultratenkých notebooků absolutně nezapadá a člověk má při pohledu na něj chuť odvézt ho do muzea, svými všestrannými přednostmi strčí do kapsy kdejaký moderní předražený počítač. Podívejme se, čím si nás získal.

Designově se u ThinkPadů nic nemění. Dnes se setkáváme s notebooky s úzkými liniemi a mohutné počítače běžné uživatele na první pohled už moc neosloví. Ovšem je-li pod kapotou skryto něco, co ultratenké moderní notebooky s nejtenčími liniemi ani zdaleka nenabídnou, je na řadě upřednostnit výkon před vzhledem. Repasovaný notebook Lenovo ThinkPad W530 je 15,6“ notebook s všestrannými kvalitami. Především jde o velmi kvalitně zpracovaný počítač. Prioritou zde byla vysoká odolnost. Tím jsou ThinkPady pověstní. Použité materiály, ať už tvrzený plast, či bytelné kovové klouby víka jasně dokazují, že se zde není čeho bát. To, že je počítač kvalitní je znát už při první manipulaci. Ačkoli vzhledem ke své velikosti něco váží, přesněji 2,7kg, při držení počítače za hranu, otevírání, jakémkoli tlaku se nepohne sebemenší díl počítače. Kromě toho, že vše je na svém místě a drží jak má, je důkazem, že při manipulaci, pokusu o ohýbání nic nevrže. Jde o profesionální notebook, zde se s kvalitou zpracování muselo počítat.
Jak je to s nabídkou připojení externích periferií? Umím si představit rozšířenější nabídku, zvlášť u 15,6“ notebooku. Opět ale porovnávám notebook s novější nabídkou. Jde sice jen o rozdíl pár let, ale doba a technologie jde neskutečně rychle dopředu. Vlevo najdeme FireWare, 3x USB, VGA a DisplayPort. Zde máme také dostatečně velké a tiché chlazení. Na zadní straně notebooku je port pro napájení a další USB a vpravo najdeme LAN Port, optickou mechaniku, audio a ExpressCard. Samozřejmostí u profesionálních pracovních stanic je dokovací konektor. Tady tomu není jinak.
Jelikož se bavíme o profesionální pracovní stanici, dá se očekávat, že výkon bude na nějaké lepší úrovni. Bez pochyby nám jej repasovaný notebook ThinkPad W530 poskytuje. Lenovo upřednostňuje výrobky nejvyšších kvalit a proto své výrobky osazuje tím nejlepším, co na trhu aktuálně je. W530 vybavil procesorem jak jinak než od Intelu a to typem i7-3820QM. RAM je tady skvělých 8GB. Myslím si, že si dokážete představit, jaký úctyhodný výkon nám tenhle pracant nabízí. Kromě bleskurychlé odezvy na zadané úkoly si můžeme vychutnat dokonalý obraz. Rozlišení je krásných 1920x1080 pixelů. Grafika opět od Intelu HD 4000. Musím podotknout, že spolu s pěkným zvukem a vysokou hlasitostí je sledování filmů naprostá pohádka. Ale nejde o počítač určený na sledování filmů. Proto si jistě grafici najdou své sympatie k W530.

Repasovaný notebook model W530 je kombinace perfektního výkonu, odolnosti, skvělého obrazu a pracovního pohodlí. Srovnávat s cenově stejnými notebooky není reálné. Za nás si zaslouží rozhodně doporučení.

KLADY A ZÁPORY

+ displej
+ výkon
+ odolnost
+ kvalitní zvuk
+ vysoká hlasitost

- váha

Technické parametry

Model: Lenovo ThinkPad W530
Procesor: Intel Core i7-3820QM
Paměť RAM: 8 GB
Pevný disk: 120 GB
Grafika: Intel HD Graphics 4000
Displej: 15,6“ (1920x1080 pixelů)
Baterie: cca 5 hodin
Porty: 4x USB, audio, FireWare, VGA, eSATA, LAN port, DisplayPort, EC, mechanika
Operační systém: Windows 7 Pro
Váha: 2,8 kg
Rozměry: 372 x 245 x 32 mm