Uživatelská recenze repasovaného notebooku HP ZBook 15 G2

Sympatická pracovní stanice, jejíž vlastnosti přesvědčí o svých kvalitách. Měli jsme možnost dlouhodobě vyzkoušet pěkný, kvalitní a obecně profesionální stroj. Viditelně byl navržen tak, aby poskytl spolehlivost v profesionálním prostředí. 15“ HP ZBook sice nevynikne svojí kompaktnosti díky svým rozměrům a především hmotností, ale bezpochyby zaujme vynikajícím výkonem. Podívejme se na repasovaný notebook podrobněji.

HP ZBook s tradičním, ale za to velmi elegantním vzhledem nijak výrazně nevzbudí pozornost na pracovním stole. S decentním designem však dokonale zapadne do moderních kanceláří. Nabízený pracovní prostor ve formě 15“ displeje, pohodlné klávesnice s numerickou částí a velký TouchPad poskytují ideální pracovní podmínky. Prostorná klávesnice s jemným doklikem je velmi pohodlná a psaní je díky uspořádání kláves příjemné.
Celý notebook je nenápadně v černém kabátě a není na něm jediný odlišný prvek. Víko displeje je ukotveno dvěma velmi pevnými panty a lze jej otevřít až do polohy 180°. Víko nemá zámek, ovšem díky kvalitnímu upevnění nelze notebook lehce otevřít jednou rukou. Klouby víka jsou velmi bytelné. Víko je po okraji displeje vybaveno gumovou těsnící linkou. V rámu displeje nalezneme kameru. Co se psací plochy týče, musím pochválit vhodně umístěnou čtečku otisku prstů a to vpravo nahoře v prostoru pro opěru rukou. Skvělým prvkem je také prostorný TouchPad ohraničen dvojími ovládacími klávesami, kdy jedny patří k TrackPointu umístěnému mezi klávesami G,H a B. Jak již bylo zmíněno, počítač je trochu těžší, není divu o takových rozměrech. Počítač o hmotnosti 2,8 kg a rozměrech 381,5 x 257 x 20,5 mm není úplně pro časté přenášení, proto je zařazen do třídy pracovních stanic.
Protože máme tu možnost testovat repasovaný notebook vysoké kvality s vynikajícím výkonem a za odpovídající cenu, dá se očekávat, že bude osazen tím nejlepším. Srdcem počítače je procesor Intel Core i7-4810MQ 4. generace Haswell. Tedy jeden z nejlepších. Že se na tomto počítači nešetřilo, dokazuje také RAM o úctyhodných 16GB. Také grafika NVidia Quadro K1100M poskytne spolu s vysokým rozlišením 1920x1080 pixelů dokonalý obraz a perfektní podmínky pro grafiky. Paměť není nijak obrovská, ovšem díky konektivitě, kterou máme k dispozici, není problém využít externí rozšíření. Portová výbava je opravdu široká. Na pravé straně máme čtečku SD karet, audio port, USB, optickou mechaniku a VGA port. Vzadu máme opět další USB, síťový port a LAN. Vlevo najdeme kromě chlazení zámek Kensington, 2x USB, DisplayPort, Thunderbolt 2, ExpressCard a čtečka paměťových karet. Notebook je možné využít všestranně na maximum.

S počítačem je snadné cokoliv. Na všechny pokyny reaguje bleskurychle bez sebemenšího zaseknutí. Výdrž baterie byla úctyhodných 5 hodiny s maximálním využitím notebooku. Vezmeme-li v potaz, že jsme si během zmíněných 5 hodin užívali krásný obraz při sledování celovečerního filmu, mimochodem stereo reproduktory poskytnou dokonalý zvuk s vysokou hlasitostí. HP ZBooku 15 G2 nelze co vytknout. Pohodlí při práci, dokonalý výkon, kvalitní multimediální podmínky, zkrátka repasovaný notebook pro všestranné nejen profesionální využití.

Klady a zápory

+ Široký displej
+ Numerická klávesnice
+ Odolnost
+ Výdrž baterie
+ Výkon
+ Velký TouchPad
+ Design

- Nic

Technické parametry

Model: HP ZBook 15 G2
Procesor: Intel Core i7-4810MQ
Paměť RAM: 16 GB
Pevný disk: 250 GB
Grafika: NVidia Quadro K110M
Displej: 15“ (1920x1080 pixelů)
Baterie: cca 5 hodin
Porty: 4x USB, čtečka SD karet, audio, optická mechanika, VGA, síťový a LAN port, Kensington zámek, DisplayPort, ExpressCard, čtečka paměťových karet,
Operační systém: Windows 7 Pro
Váha: 2,8 kg
Rozměry: 381 x 257 x 30,5 mm