Uživatelská recenze repasovaného notebooku HP ProBook 6560b

V dnešním článku máme připraveno pár informací a zkušeností s repasovaným notebookem, označovaným jako pracovní stanice HP ProBook 6560b. Vyzkoušíme impozantní pracovní nástroj v robustním hliníkovém pouzdru s tradičním matným vzhledem.

ProBook nabízí kvalitní hardwarovou výbavu a bezpochyby kvalitní provedení hliníkového pouzdra. Odolnost pouzdra zajišťuje hořčíková slitina, která sice chrání naše výsledky, ale počítač díky tomu přibral na váze na celých 2,6 kg, což při přenášení není úplně pozitivní. Že je odolný tedy vidíme už na první pohled i dotek. Hrany notebooku jsou zaoblené, čímž získává naše plus. I tak ale svými rozměry 374 x 251 x 34 mm připomíná spíše pracovní stanici. Lichotivá je velikost displeje 15,6“, kdy máme k dispozici dostatečnou pracovní plochu. Víko je zabezpečeno západkami, ale posuvné tlačítko pro otevření se moc nepovedlo, jelikož má nepříjemně ostré hrany. Ostře hraněná je také vnitřní část pouzdra, to může být pro někoho při psaní nepříjemné, ale díky dostatečně velké ploše pro opření rukou není ostrá hrana tak znatelná.

Díky velikosti displeje si můžeme také vychutnat dostatečný prostor pro psaní na pohodlné klávesnici. K dispozici máme také námi velmi oblíbenou numerickou klávesnici. Klávesy s ostrými hranami se sice zdají být zmenšené, ale s dostatečnými mezerami i tak pohodlné. Dominantní klávese disponuje také velmi prostorný TouchPad v šedém odstínu. Tentokrát zde postrádám TrackPoint, ovšem to je stejně jen takový bonus, který běžní uživatelé moc často nevyužívají. V pravé části plochy pro opěru rukou je konečně vhodně umístěná čtečka otisků prstů. U jiných modelů se setkáme se čtečkou umístěnou např. v blízkosti TouchPadu, kde hrozí nechtěné spouštění čtečky.

U tohoto modelu si můžeme vychutnat pěkný obraz s rozlišením displeje 1600x900 pixelů. V kombinaci s velikostí displeje, skvělým zvukem a vysokou hlasitostí si můžeme užít např. sledování filmů. HP ProBook 6560b je osazen kvalitními komponenty, jak jsme u notebooků HP z business třídy zvyklí. My máme model s procesorem Intel Celeron CPU B810 a 4GB RAM a celkovou pamětí 233GB. Tento repasovaný notebook tedy odvede skvělou práci v kanceláři i v domácnostech.

Jak je na tom s konektivitou se dá dopředu odhadnout, vezmeme-li v úvahu, že se jedná o počítač navržen pro vysoké výkony a díky velikosti se rozhraním šetřit nemuselo. Využít můžeme na levé straně dva USB konektory, eSATA nebo čtečka paměťových karet SD/MMC. Na této straně najdeme také FireWire 400 a slot pro ExpressCard 54. Na zadní straně notebooku máme k dispozici konektor pro modem, nabíjení, RS232 a DisplayPort. Vpravo pak 2x audio konektor, 2x USB, DVD, LAN a Kensington zámek. Jak je vidět, HP ProBook 6560b disponuje širokým rozhraním a můžeme jej tak využít na maximum. Pro případ jednoduššího připojení ke všem externím perifériím je možnost využít dokovací konektor a užít si luxusu připojení se ke všemu pouhým nacvaknutím počítače k dokovací stanici.

Vzhledem k tomu, že jde o repasovaný notebook navržený pro náročnou práci ve firmách, je provedení i vybavení naprosto nadstandardní i pro využití v domácnostech. Odvede luxusní výkon, čímž si získá svého majitele. Rozhodně si najde svá uplatnění.

Klady a zápory

+ rozlišení
+ hlasitost
+ numerická klávesnice
+ displej

- váha
- nízká výdrž baterie
- malé klávesy

 

Technické parametry

Model: HP ProBook 6560b
Procesor: Intel Celeron CPU B810
Paměť RAM: 4 GB
Pevný disk: 233 GB
Grafika: Intel HD Graphics
Displej: 15,6“ (1600×900)
Baterie: cca 2 hodiny
Porty: 4x USB, eSATA, FireWire 400, LAN, audio, DisplayPort, čtečka karet SD/MMC, RS-232, ExpressCard 54, Kensington zámek, dokovací konektor
Operační systém: Windows 7 Pro
Váha: 2,6 kg
Rozměry: 374 x 251 x 34 mm