Uživatelská recenze HP EliteBook Folio 9470m

Velmi stylový pracovní nástroj s vysokou odolností, dostačujícím výkonem a přirozeným komfortem. Jeden z nejtenčích notebooků řady EliteBook. Počítač sestaven tak, aby splnil všechny podmínky, které k práci potřebujete. Folio 9470m s jednoduchým a zároveň velmi elegantním vzhledem disponuje vlastnostmi pracovní stanice, která překvapí svými výsledky. Jde o konkurenta Lenovo ThinkPad X1 Carbon, tak se podívejme, jestli se mu podobá.

HP Folio 9470m byl konstruován pro práci v kanceláři, ale především na cestách. Tomu dokazuje váha a rozměry počítače, které jsou pro cestování naprosto ideální. Notebook s rozměry 338x231x19 mm je velmi skladný a s váhou 1,63 kg pohodlně přenositelný. Je vyroben z nejkvalitnějších materiálů odolných proti poškození. Povrch je z kartáčovaného hliníku ve stříbrném odstínu, který je známý svou pevností. Úprava pouzdra připomíná gumu, díky čemuž neklouže z rukou a nezůstávají otisky prstů. Mě osobně není povrch příjemný na omak, ale prioritou je pohodlné přenášení. Trochu tomu ubírá na kráse fakt, že jde víko displeje otevřít jen do úhlu cca 135 stupňů, kompenzují to ale pevné panty. Bytelnost pouzdra je snadno ověřitelná uchycením za rohy počítače, kdy zjistíme, že se nikde nic neprohýbá ani nevrže. Designově se velmi povedl. Dokonale kombinuje výrazné odstíny. Nejprve vidíme stříbrný povrch, který je po otevření víka doplněn o dominantní černou klávesnici. Spodní část základny je také v černé. Celkové zpracování počítače je stylové a kvalitní.

Jakmile jde o pohodlí při práci, jsou na místě jasné priority. Je-li náplní práce většinové psaní na klávesnici, je to právě klávesnice, co je prioritou. Tady jde o běžnou klávesnici s akurátními vhodně rozmístěnými klávesami s ostrou hranou. Šestiřadá klávesnice poskytuje pohodlí, ovšem zmenšené enter tomu trochu ubírá. Pohodlí při delším psaní rozhodně nepřidá hrana pouzdra, o kterou se opírají naše ruce. Již po chvíli je tato skutečnost nepříjemná. Folio naopak disponuje prostorným TouchPadem ohraničeným ovládacími klávesami. Asi by se mohlo s designem TouchPadu něco udělat, ale na druhou stranu nejde o nic, co by překáželo při výkonu. Pro práci je velikost i tlačítka ideální. Ne moc chvályhodný je displej počítače. Obraz není povedený. Barvy jsou teplejší, kontrast špatný a to také díky nízkému rozlišení 1366x768 pixelů.

V dnešní době si neumíme představit používání počítače bez možnosti připojení například externích disků, propojení s firemní sítí, v kanceláři myši a klávesnice nebo externího monitoru. Proto je u každého notebooku požadována určitá standardní portová výbava, jako jsou USB porty, připojení pro monitor, audio atd. Folio 9470m disponuje standardní výbavou a to v podobě tří USB portů, VGA, DisplayPort, RJ-45, čtečky kontaktních SmartCard a konektorem pro dokovací stanici. Pro větší zabezpečení můžeme využít KensingtonKey. Vpředu najdeme kontrolky pro Wi-Fi, stav počítače, dobíjení a aktivita úložiště. Je vidět, že Folio se standardu nevymyká.

Integrovaný procesor IntelCore i5-3437U poskytuje standardní výkon pro běžnou kancelářskou práci, spolu s 4GB RAM ale s výbornou odezvou. Při náročnějších úkolech se nehroutí a naopak funguje v rámci možností. Asi to nebude na hraní nejmodernějších her, ale se složitějšími aplikacemi si hravě poradí. Testovaný model s operačním systémem Windows 7 Professional poskytuje paměť disku o velikosti 298 GB. O obraz se stará grafická karta Intel HD Graphics. Zvykli jsme si, že komponenty od Intelu jsou nejkvalitnější a proto velmi oblíbené.

Jestli má být pracovní počítač lehký, portově minimálně standardně vybavený, odolný proti nechtěným pádům, otiskům a oděrkám, s dostatečným výkonem a několika bonusy navíc, pak je HP EliteBook Folio 9470m rozhodně počítač pro businessmany.

Klady a zápory:

+ hmotnost
+ provedení
+ odolnost
+ design
+ výkon
- povrch

Technické specifikace testovaného modelu:

Intel Core i5-3437U
4GB RAM
Intel HD Graphics
298GB hdd
1366x768
win 7
1,63kg
338x231x19 mm

Kompletní fotogalerie