Uživatelská recenze repasovaného notebooku HP EliteBook 8570p

Pracovní nástroj sestavený prioritně na vysoký výkon a mobilitu. Nabízí robustní zpracování a moderní design.

Že byl konstruován se zaměřením na podnikatele dokazuje spousta funkcí, které máme k dispozici. Ať už začneme konstrukcí nebo systémem, vše je jasným důkazem skvělých podmínek pro pracovní prostředí. Repasovaný notebook 8570p v platinově barevném provedení s profesionálním designem předvede maximální a čistý výkon ve velmi extrémních podmínkách.  Společnost HP se rozhodla pro pouzdro vyrobené z hliníku, i když může z počátku připomínat platinu. Spodní část pouzdra je z černého tvrzeného plastu. Hliníkové pouzdro je konstruováno tak, aby zabezpečilo notebook před otřesy, pády, vysokými teplotami, ale i prachem či vlhkostí.

Počítač je vysoce odolný a kvalitní a proto zvolené provedení zvyšuje váhu na necelé 3 kg. Pouzdro je velmi pevné, kvalita provedení vynikající. Díly jsou pevně uloženy na svém místě. Panty drží displej pevně v libovolné poloze, baterii je možné pohodlně vyměnit, jelikož se dá spodní část pouzdra otevřít jednoduše bez použití jakýchkoliv nářadí. Jak bylo řečeno HP EliteBook 8570p je profesionální notebook, u kterého bylo prioritou zaměřit se na požadavky uživatele a splnit podmínky potřebné pro pracovní prostředí. Vybavení tomu musí odpovídat. Portová výbava je proto ideální nejen do kanceláře.  Dokonalým rozmístěním portů zajistil výrobce prostor pro pohodlné připojení externího příslušenství. Vpravo tak najdeme audio vstup i výstup, 2x USB, optickou mechaniku, LAN port a zámek Kensington. Vlevo máme k dispozici opět 2x USB, FireWare, kombinované USB s eSATA, VGA a ExpressCard. Vzadu ještě modem, sériový port a DisplayPort. Vpředu ještě najdeme stavové diody, které bývají u značky HP umístěny nad klávesnicí.

Způsobů, jak zabezpečit vaše data je u 8570p velmi mnoho. Můžeme využít čtečku čipových karet, modul TPM, šifrování měniče, běžně správce hesel. Další možností, ne moc využívanou je rozpoznávání obličeje nebo čtečku otisků prstů, kterou v naší konfiguraci testovaného modelu nemáme. Uživatel má dostatek možností, jak chránit svá data. Počítač nabízí rozšíření konektivity také pomocí dokovacího konektoru, čímž nejen, že máte možnost využít více než už tak bohaté nabídky portů, ale především jednoduchým nacvaknutím notebooku do dokovací stanice jednoduše připojit všechny externí periferie. Už jsme zmínili, že spodní kryt lze snadno odstranit a umožnit přístup ke všem komponentům a snadno je vyměnit. Zvýšení počtu RAM, výměna pevného disku nebo celkem důležitý snadný přístup k ventilátoru. I tak ale doporučujeme obrátit se s výměnou komponentů na profesionální servis.

Uživatel si může vychutnat perfektní pohodlí při práci na HP EliteBooku 8570p. Klávesnice je velmi pohodlná, využívá celou šířku notebooku, klávesy jsou v běžné velikosti. 8570p je vybaven samostatnou numerickou klávesnicí. Klávesnice je tichá a s jemnou okamžitou reakcí. K dispozici máme velmi prostorný TouchPad ohraničen nahoře i dole ovládacími klávesami. Dole k samotnému TouchPadu, nahoře k vestavěnému TrackPointu. Klávesy jsou v šedo-béžové barvě nelichotivě nekontrastní k designu notebooku. Přijdou mi možná vlivem používání zašlé. Zvolená barva není úplně povedená. TrackPoint je stále oblíbenější. Nese si pozitivní hodnocení za velkou přesnost ukazatele, jednoduchou ovladatelnosti, na což se dá velmi rychle zvyknout.

8570p je nabízen ve třech variantách displeje. HD 1366x768 pixelů, HD+ s 1600x900 pixely a Full HD 1920x1080 pixelů, displej Dream Color, což je varianta našeho testovaného modelu. Všechny tři varianty jsou matné a díky tomu nejsou náchylné k odrazům. Jediný problém nastal logicky při přímém slunci. Při slunečném osvětlení z jiného úhlu už bylo bez problému možné pracovat v terénu. Počítač je osazen procesorem Intel Core i5-3320M a podporován operační pamětí krásných 16GB RAM. Výkon je dostačující pro všechny úkoly. Běžné kancelářské úkoly, úpravy fotografií či videí jsou vypracovány bez problémů. Počítač je vybaven pamětí SSD 256GB, což notebooku trochu zvýšilo výkon. Práce na PC je příjemná. S radostí přijímáme bleskurychlou odezvu na zadané úkoly a rychlé zpracování úloh.

Co se týče reproduktorů umístěných v přední spodní straně notebooku, nemůžeme být maximálně nadšení, jelikož zvuk není dokonalý ani není k dispozici vysoká hlasitost. Jelikož nebyl ale počítač konstruován jako multimediální prostředek, nýbrž výkonná pracovní stanice, pro prezentace je zvuk rozhodně vyhovující. Navíc stejně jako u všech ostatních počítačů je zde přece možnost využití externího reproduktoru.

Repasovaný notebook HP EliteBook 8570p splňuje očekávání, nabízí kvalitní obraz, vynikající výkon, dokonalé zabezpečení našich dat, výborné pohodlí pro práci. Má skvělou portovou výbavu navíc s možností dokování. Zklamala nás zbytečně vysoká hlasitost chlazení. Ačkoli máme jiné favority, HP EliteBook 8570p by do našeho týmu rozhodně zapadl.

Klady a zápory

+ výkon
+ obraz
+ klávesnice

- hlasitost

Technické parametry testovaného modelu

Model: HP EliteBook 8570p
Procesor: Intel Core i5-3320 M
Paměť RAM: 16 GB
Pevný disk: SSD 256 GB
Grafika: Intel HD Graphics 
Displej: 15,6“ (1920x1080 pixelů)
Baterie: cca 4 hodiny
Porty: 4x USB, 1x USB/eSATA, VGA, audio, LAN port, zámek Kensington, FireWare, čtečka paměťových karet, dokovací port, DisplayPort, optická mechanika
Operační systém: Windows 10 Pro
Hmotnost: 2,61 kg
Rozměry: 37,4 x 25,1 x 3,4 cm