Uživatelská recenze repasovaného notebooku HP EliteBook 8440p

Kompaktní, designově velmi detailně zpracovaný výkonný počítač HP EliteBook 8440p. Nejde o obyčejný levný notebook, ale o profesionální zařízení. Najdeme zde funkce, které bychom u levných notebooků hledali marně. Plnohodnotný počítač s plnohodnotným vybavením ve 14“ provedení.

Elegantní kovové odolné pouzdro pokračuje v estetické tradici řady EliteBook. Víko a prostor pro opěru rukou je vyrobeno z eloxovaného hliníku, zatímco prostor klávesnice a rám displeje je z matného černého plastu. HP 8440p je téměř kopií pracovní stanice 8440w. Ovšem jen téměř. Nepatrný rozdíl v designu najdeme v odstínu hliníku, kdy se u workstationu setkáme s tmavým šedým nádechem, zatímco 8440p má jasnější odstín. Zajímavým detailem celkově propracovaného designu je stříbrné orámování kloubů víka. Prvek působí velmi elegantně, nebije kýčovitě do očí, ale zároveň upozorňuje na pevnost a kvalitu materiálů, ze kterých jsou klouby víka vyrobeny. 

Samotné víko displeje je zabezpečeno mimo jiné také dvojitým zámkem, které snadno otevřeme stisknutím tlačítka na přední straně. To je bohužel na můj vkus zbytečně velké a navíc s nepříjemnými ostrými hranami. Vedle tlačítka zámku displeje je slot čtečky SD karet. Zvláštně umístěná, ale vzhledem k velikosti počítače se není čemu divit, že výrobce využil všechen prostor. Vpravo v prostoru pro opěru rukou najdeme čtečku otisku prstů. Musím výrobce pochválit za vhodné umístění. U jiných modelů se setkáváme s umístěním čtečky přímo pod rukou, čímž jí při práci spouštíme. Co se klávesnice týče, není jí co vytknout. Naopak. Dominující černá a prostorná plnohodnotná klávesnice poskytuje pohodlí při psaní. Jediný nedostatek, ale opět vzhledem k velikosti omluvitelný, je velikost TouchPadu. Chybět nesmí ani TrackPoint. Zajímavým a eleganci dodávajícím prvkem je linka dotykových kláves nad klávesnicí.

Jak už jsme zmínili vpředu umístěnou čtečku SD karet, není to samozřejmě jediná možnost rozšíření. Na levé straně najdeme vstup a výstup pro audio, slot pro ExpressCard, FireWare a 3x USB port. Na druhé straně vpravo je SC slot, optická mechanika, eSATA port s USB, ethernet a port pro modem. Vzadu najdeme místo pro zámek Kensington, DisplayPort, slot pro napájení a analog na monitor. V rámu displeje nahoře najdeme web kameru a vedle ní skryté světlo, které zapneme stisknutím samotného světla, co se vysune a rozsvítí.
Repasovaný notebook je v kategorii, která zajišťuje skvělý výkon a to především díky použitým nejkvalitnějším komponentům. Konkrétně tento model, který máme možnost vyzkoušet, tedy HP EliteBook 8440p je osazen procesorem jak jinak než od nejznámějšího a nejoblíbenějšího výrobce Intel a to typem i5-M520. Asi těžko bychom u HP hledali procesor od jiného výrobce. Intel je známý tím, že jeho výrobky konkrétně procesory jsou jedni z nejkvalitnějších a tím nejoblíbenější. Testovaný model je vybaven 4GB RAM, grafikou NVidia NVS 3100M. Ta spolu s rozlišením 1600x900 poskytuje velmi kvalitní obraz. Co se baterie týče, ta nám při plném provozu počítače vydržela přibližně 5 hodiny. Takový standard myslím si. S kvalitou zvuku to není sice žádná výhra, ale v porovnání s ostatními menšími notebooky konkrétně 14“ jde o dostačující hlasitosti i zvuk.

Mám-li shrnout informace a hodnocení modelu HP EliteBook 8440p, není mu téměř co vytknout. Repasovaný notebook nabízí výkon hodný profesionální třídě, pohodlí při práci, skvělé pracovní podmínky i kvalitní provedení. Nejde o obyčejný počítač do domácnosti, máme v ruce hotového profesionála.

Klady a zápory

+ Široký displej
+ Vysoké rozlišení
+ Odolnost
+ Výdrž baterie
+ Výkon

– Hmotnost

Technické parametry

Model: HP EliteBook 8440p
Procesor: Intel Core i5-M520
Paměť RAM: 4 GB
Pevný disk: 250 GB
Grafika: NVidia NVS 3100M
Displej: 14“
Rozlišení: 1600x900 pixelů

Baterie: cca 5 hodin
Porty: 3x USB, DisplayPort, eSATA, audio, čtečka otisků prstů, ExpressCard, FireWare, ethernet, dokovací konektor, čtečka SD karet
Operační systém: Windows 7 Pro
Váha: 2,1 kg
Rozměry: 335 x 236 x 31 mm