Uživatelská recenze repasovaného notebooku HP EliteBook 840 G1

Konkurovat v dnešní době značkám Lenovo a Dell není jednoduché. Hewlett-Packard je ale stále o krok napřed díky kombinaci designu, mobilitě a výkonu, který se snaží vyzdvihnout vždy o stupeň výš. Výsledkem takového vylepšení je model 840 G1 z řady EliteBook.

Dokonalý kompromis mezi pracovními stanicemi s 15,6“ displejem a ultramobilními notebooky kolem 12“ displeje je rozhodně 14“ zařízení, což 840 G1 je jedním z nich. Není nic akurátnějšího než notebook s 14“ displejem. Ani velký, ani malý. Na první pohled zaujal oblými tvary v černo-stříbrné kombinaci. Že je příjemný na dotek mají zásluhu použité materiály pouzdra a to hliník a hořčík. Kombinace těchto dvou zajišťuje vysokou životnost, což muselo splnit známé vojenské zkoušky podle MIL-STD  810G. Základna je velmi pevná a zajistí bezpečí při nárazech nebo tlaku. Ač se může zdát, že u notebooku o hmotnosti 1,56 kg a tloušťce 2,1 cm najdeme spoustu chyb, které bezpečnost a odolnost rozhodně nepřipomínají, zdání jednoznačně klame. Repasovaný notebook je bytelný, což dokazuje také kryt displeje, jenž je sladěn do černé. Rámeček displeje je opatřen gumovým okraje, čímž dokonale utěsní počítač, kromě toho chrání před nárazy při zavírání víka. Zkusili jsme víko jakkoliv kroutit za účelem testu odolnosti a bylo to marné. Skvěle zvládá koncentrovaný tlak. Klouby víka opět drží displej v jakékoliv poloze s výhodou otevření lehce jednou rukou.

Zabezpečit vše, co do počítače ukládáte, vám pomůže hned několik funkcí. Kromě zabezpečeného BIOSu s podporou technologie Intel Anti-Theft, šifrování pevného disku nebo čtečka SmartCard. Náš repasovaný počítač je navíc vybaven čtečkou otisků prstů nebo standardním Kensington zámkem proti fyzické krádeži. Zabezpečení zajistili softwarové nástroje HP Client Security Suite.

Klávesnice je jedním z prvků zajišťujících pohodlí při práci, v tomto případě jde o dominantní prvek. Klávesnice umožňuje dvoustupňové podsvícení s bílými LED diodami. Klávesy HP jsou oproti konkurenci podstatně měkčí, což je výrazně znát při psaní, kdy klávesy poskytují jemnou tichou zpětnou vazbu. Maximální pohodlí je tady rozhodně zajištěno. Chválím jednoznačně přesnost TrackPointu a kvalitu Touchpadu. Tady není co vytknout.

Jelikož se jedná o počítač určený pro business, musí zajistit uživateli dostatečné možnosti pro připojení externích periferií. HP EliteBook 840 G1 nabízí 4x port USB 3.0, což samo o sobě je nad rámec běžné výbavy pracovních notebooků. Standardně se setkáváme se třemi USB porty. Tady jsou ještě skvěle rozdělené na dva na levé straně a dva na pravé straně. Připojit můžeme hned dva displeje najednou pomocí portů VGA a DisplayPort. V nabídce také najdeme rozkládací port Gigabit-Ethernet. 840 G1 je vybaven také stereo konektorem, čtečkou SmartCard, zámkem Kensington, ale poprvé se setkávám s dokovacím konektorem UltraSlim. Full HD displej s úhlopříčkou 14“ a rozlišením 1600x900 pixelů zase svým obrazem dokonale kopíruje realitu.

Model, který máme k dispozici je postaven na architektuře Haswell. Je osazen procesorem Intel Core i7-4600 s podporou 8GB RAM. Celková paměť je 256GB. Repasovaný počítač poskytuje hladký průběh s okamžitou reakcí na zadané požadavky. Počáteční start při obdržení počítače byl ultra rychlý. Všechny aktualizace potřebné pro první uvedení počítače do chodu proběhly překvapivě rychle. Několik spuštěných aplikací v pozadí s médii nemělo sebemenší dopad na výkon. Co se ještě obrazu týče, HP EliteBook 840 G1 je vybaven nejčastěji používanou integrovanou grafickou Intel HD Graphics 4400.

Najít kompromis mezi notebooky tak, aby splňoval všechny požadavky do různých oblastí a pracovních prostředí není jednoduché. HP se ale povedlo vytvořit kombinaci všeho potřebného. EliteBook 840 G1 je vysoce mobilní, rozhodně výkonný, elegantní a pohodlný počítač s plnohodnotnou výbavou pro každého. Díky tomu se zařadil mezi mé favority.

Klady a zápory

+ Mobilita
+ Design
+ Odolnost
+ Klávesnice
+ Výkon
+ Hmotnost


– Žádné

Technické parametry

Model: HP EliteBook 840 G1
Procesor: Intel Core i7-4600
Paměť RAM: 8 GB
Pevný disk: 256 GB
Grafika: Intel HD Graphics 4400
Displej: 14“
Rozlišení: 1600x900 pixelů

Baterie: cca 5 hodin
Porty: 4x USB 3.0, DisplayPort, VGA, eSATA, audio, čtečka otisků prstů, čtečka SmartCard, Gigabit-Ethernet, dokovací konektor UltraSlim, zámek Kensington
Operační systém: Windows 10 Pro
Váha: 1,56 kg
Rozměry: 338,9 x 237 x 21,0 mm

Related products

HP EliteBook 840 G1

Intel® Core™ i5-4300U Processor (3M Cache, up to 2.90 GHz), 8 GB DDR3L, 180 GB SSD SATA, 14" LED s rozlišením 1366x768px, Intel® HD Graphics 4400, bez mechaniky, Wifi,...

6 990,00 Kč s DPH
5 776,86 Kč bez DPH
Záruka: 24 měsíců
Reference: HP840g1-6
Skladem: 2 ks
View Detail