Uživatelská recenze repasovaného notebooku HP EliteBook 2170p

Kde bychom hledali na pohled sympatický, reálně odolný a vlastnostmi velmi výkonný počítač? Kombinaci těchto tří faktorů můžeme očekávat od výrobce HP, který každého nástupce dělá originálním. Radost testovat další originál byl model HP EliteBook 2170p.

První seznámení bylo velmi zmatené až překvapující. Jsme zvyklí při spuštění notebooku tradičně stisknout tlačítko zapnutí počítače do provozu umístěné většinou v blízkosti displeje. No tady to tak není. Po krátkém pátrání tlačítko nalezeno na boční pravé straně pouzdra hned pod slotem pro SD/MMC. Perfektní, tlačítko nalezeno, můžeme si hrát dál. Překvapením bylo velmi rychlé nastartování počítače, kdy mě hned na to přivítala podsvícená klávesnice. HP 2170p se jeví jako výjimka mezi standardy repasovaných notebooků tvořených na základě požadavků z náročnější skupiny uživatelů.


Vezmeme-li v úvahu, že se jedná o miniaturní počítač, můžeme předpokládat, že je určen především jako společník na cesty. Tomu ovšem musí odpovídat provedení, které ani v tomto případě svého uživatele nezklame. Počítač o rozměrech 292 x 192 x 26,5 mm poskytne bezpečí dat v elegantním kabátě, který odolá nejen pádům. To dokazuje také absence skřípání či ohýbání při tlaku, které jsme na pouzdro vyvinuli. S počítačem jsme opravdu nehodili, jelikož co je malý, to je milý a tohoto nadupaného drobečka nám prostě bylo líto. Pevnost černo-stříbrného pouzdra nás přesvědčila o kvalitě provedení. Skloubit eleganci a praktičnost nebývá úplně jednoduché. Dovolím si ale říct, že HP tohle umí. Linie se můžou zdát ostré, ovšem hrany jsou zkosené, takže nic nepříjemného. Celé pouzdro je ve stříbrném nádechu, kromě černého rámečku displeje. Dominuje černá klávesnice na stříbrném podkladu. Před ní můžeme využít zabezpečení čtečkou otisku prstů.

HP EliteBook 2170p poskytne maximální výkon i přes to, že jde o miniaturní provedení notebooku a to s úhlopříčkou pouhých 11,6“. Jak je zmíněno výše, už při startu počítač reaguje velmi rychle. Tento model je osazen procesorem Intel Core i5-3427U s výchozím taktem 1,8 GHz a režimem Turbo Boost do 2,8 GHz. Díky této dvojici skvěle zapadne do firemního prostředí. S tak kvalitním výkonem, v tak malém provedení se dá očekávat hlučné chlazení. HP 2170 je tichý jako myška. V průběhu práce na počítači je tichý jako myška. To ale neznamená, že by se přehříval. Ani v tomto nezklame.

Mezi přednosti tohoto velmi kompaktního společníka patří opět velmi povedený zvuk. Tohle zkrátka HP umí bezchybně. Stereo reproduktory jsou umístěny vpředu ve spodní části pouzdra, čímž se skvěle o pracovní plochu odráží zvuk a tím se umocňuje hlasitost. Umístění je velmi promyšlené. Konektivitu nenabízí úplně nejširší, ale kdo by čekal u tak malého počítače něco extra? I tak si dostatečně vystačíme s dvěma USB porty, které jsou chytře rozdělené na každé straně jeden. K dispozici máme audio konektor nebo DisplayPort. Dokonce i Kensington zámek či RJ-45. Co se klávesnice týče, můžeme si dopřát plnohodnotné psaní na nezmenšených klávesách, mimochodem velmi pohodlných i když celkem ostře hraněných. TouchPad svou velikostí konkuruje větším kolegům, čímž nám HP dokazuje, že i na malém počítači se dá plnohodnotně pracovat.

Repasovaný notebook HP EliteBook 2170p najde uplatnění na cestách, kdy i se svými kompaktními rozměry a dokonalou váhou zastane práci větších business počítačů. Výkonem ale také dokonale zapadne do kanceláře, jelikož se jedná o opravdu výkonného a velmi kompaktního člena z business třídy.

Klady a zápory

+ kompaktnost
+ výkon
+ výbava
+ zvuk

- vystouplá baterie

Technické parametry

Model: HP EliteBook 2170p
Procesor: Intel Core i5-3427U
Paměť RAM: 4 GB
Pevný disk: 396 GB
Grafika: Intel HD Graphics 4000
Displej: 11,6“ (1366×768)
Baterie: cca 4 hodin
Porty: 2x USB, VGA,LAN,audio,Bluetooth, DisplayPort, čtečka karet SD/MMC, SC, Kensington zámek, dokovací konektor
Operační systém: Windows 7 Pro
Váha: 1,3 kg
Rozměry: 292 x 192 x 26,5 mm