Uživatelská recenze repasovaného notebooku Fujitsu Lifebook E744

Dnes se podíváme na další z profesionální řady počítačů na repasovaný notebook Lifebook E744, který se řadí do prémiové řady modelů Fujitsu. Máme před sebou kvalitní provedení pouzdra, skvělý výkon a perfektní bezpečnostní prvky.

Ačkoli se zdá, že je celý počítač z kovu, není tomu tak. Základní deska a rámeček displeje jsou plastové. Ostatní části pouzdra jsou z hořčíku. Kombinaci těchto dvou barev a materiálů dominuje červená linka na víku a prostoru pro opěru rukou. Rám displeje a klávesnice jsou vyrobeny ze sametově matné černé a opěrka zápěstí, stejně jako závěsy víka mají kovový vzhled. Barva pouzdra se mění v závislosti na osvětlení a to v nádechy stříbrné nebo černé. Všechny povrchy jsou příjemné na dotek a především na nich nezůstávají otisky prstů. Notebook tohoto provedení dokazuje vysokou mobilitu hmotností senzačních 1,7kg.

Lifebook E744 je součástí řady, kde se mění víceméně velikost displeje a komponenty. Designově se nic nemění. Náš testovaný notebook je vybaven 14“ displejem s rozlišením 1600x900 pixelů. Fujitsu používá standardní procesory, takže repasovaný notebook E744 nabízí dostatečný výkon pro kancelářské, internetové i komunikační účely. Pro grafické operace je připravena k použití integrovaná grafická karta Intel HD Graphics 4600. Je vybaven procesorem Intel Core i5-4300M, tedy čtyřjádrovým procesorem z generace Haswell. Výhody, které sebou Haswell přináší je jednoznačně klesající spotřeba energie, což vede ke zvýšení životnosti baterie. Ta vydržela při běžném kancelářském provozu pěkné 4 hodiny. Kapacita paměti je 256 GB. Podporován operační pamětí  4GB RAM poskytuje perfektní výkon, luxusní odezvu a rychle reakce na zadané úkoly. Splňuje to, co se od počítače takové třídy očekává.

Počítač dokazuje, že je připraven poskytnout vše, co pro podnikání potřebujeme a to ať už v kanceláři, tak v terénu. E744 nám nabízí dostatečnou konektivitu v podobě rozumně umístěných portů.  Vlevo jsou umístěny porty jako je LAN, VGA, USB, DisplayPort a čtečka karet, vzadu USB a vpravo pak audio, 2x USB a optická mechanika. Pro rozšíření nebo jednoduché připojení všech potřebných příslušenství je zde možnost využít dokovací stanici, kdy jen pouhým nacvaknutím notebooku do dokovací stanice automaticky připojíme všechny periferie. Dokovací konektor je umístěn vespod pouzdra.  
Každý počítač vybavený chiclet klávesnicí a navíc s dvěma stupni podsvícení si zajistí sympatie uživatele. Bohužel u nás se tak nestalo. Sice je klávesnice tichá, ale na některé klávesy musel být vyvinut tlak nebo klik zopakován, aby byla nějaká odezva. Stejný problém jsme měli i u TouchPadu, kdy kliknutí muselo být opakované nebo výraznější. Přisuzuji to možná špatnému kusu z výroby, jelikož se nejedná o starý nebo velmi používaný počítač. U modelů řady LifeBook bohužel nenastala změna v audio vybavení, což je velká škoda. Ačkoli nabízejí čistý zvuk, s hlasitostí je to už trošku horší. Postrádám stereo reproduktory. Zvuk připomíná kvalitou snad jedny z prvních reproduktorů.

Obecně se tato řada LifeBook podařila jak stylovým designem, tak skvělým výkonem. Není nic, co bychom u modelu E744 postrádali. Možná by se našli prvky ke zlepšení, ale odsoudit jej není nutné. Počítač odvádí vynikající výkon, na což byl navržen, pouzdro odolá nárazům, otřesům i tlakům, což bylo cílem. Splňuje vše, co se od něj očekává.

Klady a zápory

+ Obraz
+ Design
+ Odolnost
+ Výkon

– Zvuk
 TouchPad

Technické parametry

Model: Fujitsu LofeBook E744
Procesor: Intel Core i5-4300M
Paměť RAM: 4 GB
Pevný disk: 256 GB
Grafika: Intel HD Graphics 4600
Displej: 14“
Rozlišení: 1600x900 pixelů

Baterie: cca 4 hodiny
Porty: 4x USB, VGA, LAN, DisplayPort, dokovací konektor, čtečka karet, optická mechanika
Operační systém: Windows 7 Pro
Váha: 1,7 kg
Rozměry: 321 x 228 x 20 - 27 mm