Uživatelská recenze repasovaného notebooku Fujitsu Celsius H700

Jestli notebook do kanceláře, tak kvalitní. Kde jinde hledat počítač do takového prostředí, který splní naše požadavky než v profesionálních řadách.  Jeden takový repasovaný notebook jsme otestovali a to Fujitsu Celsius H700.

Nejvhodnějším a pro práci v kanceláři jistě nejpohodlnějším je bezpochyby počítač s minimálně 15“ displejem. Fujitsu Celsius H700 poskytuje prostor s 15,6“ displejem navíc s vysokým rozlišením skvělých 1920x1080 pixelů. Důležitým prvkem ve zpracování je kvalita provedení, přednost má tedy odolnost pouzdra víc, než nadčasový design. Na vzhledu je vidět, že se drží stálých trendů, jelikož se Fujitsu zaměřuje víc na funkčnost a výkon než na design. Je ale vidět, že některé prvky už z módy vyšli a modernizace by neuškodila. Např. reproduktory vedle klávesnice nebo barva klávesnice. Použité materiály mohou na první pohled zavádět o důvěře v odolnosti a pevnosti pouzdra, ale plasty jsou uvnitř zajištěny kovovými výztuhami, takže díky tomu máme jistotu v bezpečí před poškozením. Počítač se díky tomu neprohýbá. Klouby víka jsou také velmi pevné a víko je možné otevřít až do úhlu 180°. Co se ale nepovedlo, je nešťastně zvolené umístění zámku víka. Jeho zbytečně výrazné rysy při používání TouchPadu citelně překáží.
Pracovní plocha je díky 15,6“ displeji opravdu dostatečná, ovšem trochu zbytečně rozložená. Při této velikosti počítače nám tady chybí numerická klávesnice, kterou nahradili zbytečně prostornými reproduktory po stranách klávesnice. Ta je klasická s dvouřádkovým enter, prodlouženým Shift a kurzorovými klávesami. Bílá klávesnice dominuje na stříbrném podkladě v kombinaci s černým displejem a černou linií v prostoru ovládacích kláves. Psaní na klávesnici je velmi pohodlné s rychlou odezvou a jemným doklikem. Dalším zbytečným nevyužitím prostoru je malý TouchPad. Bereme ovšem na vědomí, že jde o trendy, kterých se Fujitsu držel. Vpravo nad klávesnicí najdeme ovládací prvky jako je zamknutí počítače, spuštění Centra mobilních zařízení, Eco režim, prohlížeč, bezdrátové připojení a tlačítko pro zapnutí počítače.
Obrovskou výhodou velkých notebooků je jednoznačně možnost připojení externích periferií. Fujitsu Celsius H700 nabízí velmi bohatou konektivitu a ve spojení s dokovací stanicí, kterou je možné také využít a rozšířit už tak široké možnosti připojení, jsou podmínky rozhodně nadstandardní. Na přední straně vedle zámku víka pod diodami najdeme čtečku SD/MMC/MS karet. Vlevo je kromě napájení port pro eSATA, FireWare, audio vstup a výstup, 1x USB a čtečku Express Card. Vpravo pak můžeme využít hned 3 USB portů, výsuvnou optickou mechaniku, kterou lze nahradit přídavnou baterií nebo dalším pevným diskem. K dispozici je zde také posuvné tlačítko pro vypnutí bezdrátového připojení. Na zadní straně je možností připojení také dostatek, zde najdeme ty více důležité jako je DisplayPort, LAN, VGA, sériový port, Ethernet či zámek Kensington. Jak je vidět, možnost připojení je opravdu nadstandardní.

Fujitsu Celsius H700 je osazen procesorem Intel Core i7-M620. Jedním z těch kvalitnějších. 4GB RAM s možností rozšíření až na 16GB poskytují rychlou odezvu, skvělý výkon s hladkým průběhem. Perfektní obraz spolu s vysokým rozlišením podporuje grafická karta NVIDIA Quadro FX 880 M. Velikost paměti je pěkných 320GB. Jak je vidět, kromě hmotnosti, kterou lze u počítače těchto rozměrů očekávat, není notebooku co vytknout. Na počítači se pracuje skvěle, poskytuje dostačující prostor pro práci a zajišťuje kvalitní výkon i pohodlí.

Pokud hledáte počítač s perfektním výkonem, dokonalými podmínkami pro práci jak v kanceláři, tak v terénu, určitě není na škodu poohlédnout se po repasovaném notebooku Fujitsu Celsius H700. Nás si rozhodně získal.

Klady a zápory

+ kompaktnost
+ rozlišení
+ výkon
+ konektivita

- hmotnost

Technické parametry

Model: Fujitsu Celsius H700
Procesor: Intel Core i7-M620
Paměť RAM: 4 GB (max.16GB)
Pevný disk: 320 GB
Grafika: NVIDIA Quadro FX 880 M
Displej: 15,6“ (1920x1080 pixelů)
Baterie: cca 5 hodin
Porty: 4x USB, VGA, audio, LAN port, ExpressCard, FireWare, zámek Kensington, serial port, čtečka SD karet, eSATA, optická mechanika, DisplayPort, Ethernet
Operační systém: Windows 7 Pro
Váha: 2,7 kg
Rozměry: 372 x 255 x 36 mm