Uživatelská recenze repasovaného notebooku Dell Precision M4600

Mobilních pracovních stanic jsme měli recenzováno již mnoho, jelikož to jsou ty pravé stroje, které Vám odvedou práci i po dlouholetém používání. Byly navrženy a vyrobeny tak, aby nám sloužili dlouho a nebylo nutné je měnit za novější modernější stroje, jelikož kvalitní výkon je to, čemu většina moderních notebooků nemůže konkurovat.

Repasovaný notebook Dell Precision M4600 byl ve své době špička, top produkt, jehož cena se v základu pohybovala kolem 40.000,-, ovšem nadupaný model se vyšplhal až na 100.000,-. To ale zajistilo výkon jistě na dobré desetiletí a to minimálně. Sice svými rozměry a hmotností zastane spíše stolní počítač než počítač do terénu, ale výkonnostně za nynější cenu stěží najde konkurenta. Počítač s rozměry 376 x 258 x 39 mm a váhou 3,5kg asi nebude úplným ideálem pro časté přenášení, na druhou stranu ale jistě vydrží i hrubší zacházení. Dopřeje nám pracovní plochu o 15,6“. Naprosto ideální velikost pro pracovní stanici. Základní deska je kryta kovovým pouzdrem, načež rohy spodního dílu pouzdra jsou příjemně zaobleny. Horní část víka je z tvrzeného plastu s takovou povrchovou úpravou, aby na ní nezůstávali otisky prstů. Barevně je počítač sladěn do černé klávesnice s černým oplasováním a pouzdrem v tmavě šedé s hnědým nádechem. Designově se velmi povedl. Dojem můžou trochu kazit trčící západky zámku v horní části víka, ovšem na druhou stranu dokazují bezpečnost našich dat. Nadčasové provedení bezpochyby konkuruje moderním počítačům.

Provedení notebooku je velmi propracované a má nám toho dost co nabídnout. U tohoto modelu můžeme využít numerické klávesnice, kterou beru jako velké pozitivum při práci. Reproduktory umístěné před klouby víka nám dopřejí perfektní zvuk i hlasitost. Poslech nám neruší samotný chod počítače, o chlazení téměř nevíme. Počítač pracuje velmi tiše. Z širokých možností, které nám notebook nabízí je například možnost připojení externích periferií, kdy portová výbava je velmi zajímavá. Kromě optické mechaniky máme k dispozici třeba port HDMI či DisplayPort, samozřejmostí jsou audio konektory. Velmi potěšující je USB vybavení, kdy se na levé straně setkáme s dvěma USB porty 2.0 a na pravé straně s dvěma USB 3.0. eSATA, LAN, VGA či FireWire 1394 jsou dalšími velmi nepostradatelnými konektory. Čtečka SD karet a ExpressCard jsou opět funkce, které nám notebook přináší. Nemohu nezmínit, že pro bezpečnost našich dat je k dispozici Kensington zámek, ale také dokovací konektor pro rychlé připojení externích periferií pomocí dokovací stanice.

Jak je vidět z výše vyjmenovaných výhod, je počítač vybaven velmi užitečnými funkcemi a částmi, jež zjednoduší a zpříjemní naši práci. Ovšem nejen externí část notebooku zajistí pohodlí při práci. Také ostrý obraz ve vysokém rozlišení 1920×1080 pixelů, ale především je velmi důležitý samotný výkon počítače, který je v tomto případě momentálně bezkonkurenční. Dell Precision M4600 je osazen těmi nejkvalitnějšími komponenty, jež ve své době a v dnešní době neustále na trhu jsou. Tomu odpovídala původní hodnota notebooku. Kvalitními komponenty se v tomto případě rozumí procesorem Intel Core i5 nebo 8GB RAM či grafická karta NVidia Quadro 1000M. Myslím si, že výsledný výkon v podobě hladké a rychlé odezvy i při náročných operacích je perfektní podmínkou pro práci v kanceláři malých i velkých firem. Pro ty byl původně navržen a u těch si stále své místo drží.

Bezesporu je repasovaný notebook Dell Precision M4600 velmi propracovaným a v dnešní době stále žádaným počítačem. Své uplatnění si najde jak ve firmách, tak v domácnostech, kde jej není potřeba šetřit. Každý uživatel tohoto modelu jistě ocení, jak design, tak výkon notebooku. Právem se řadí do třídy profesionálních pracovních stanic.

Klady a zápory

+ 15,6“ displej
+ rozlišení
+ numerická klávesnice
+ výkon
+ portová výbava

- váha
– rozměry

Technické parametry

Model: Dell Precision M4600
Procesor: Intel Core i5-2520M
Paměť RAM: 8 GB
Pevný disk: 320 GB
Grafika: NVIDIA Quadro 1000M
Displej: 15,6“ (1920×1080)
Baterie: cca 5 hodin
Porty: 2x USB 2.0, 2x USB 3.0, audio, dokovací konektor, eSATA, HDMI, Lan, FireWire 1394, VGA, DisplayPort, čtečka SD, ExpressCard, optická mechanika
Operační systém: Windows 7 Pro
Váha: 3,5 kg
Rozměry: 376 x 258 x 39 mm