Uživatelská recenze repasovaného notebooku Dell Latitude E6510

Testovat repasované notebooky je velmi zajímavá práce, ale testovat zástupce business třídy, to je teprve zábava. Při testu zjišťujeme, jak náročné úlohy a zátěže počítač zvládne. Dnes testovaný Dell Latitude E6510 se nedal. Překvapil a zvládl celkem dost.

Při prvním pohledu na E6510 vidíme pěkný, moderně vzhlížející notebook, jež svým provedením pouzdra jasně zapadá do profesionálních řad. Kovové pouzdro s kartáčovaným povrchem nejen, že vypadá velmi skvěle, ale zajišťuje také bezpečí při přenášení. Díky hrubšímu povrchu notebook neklouže z rukou. Ovšem sympatický design tak končí. Po otevření víka totiž máme před sebou strohý, velmi retro styl. Plastové vnitřní krytí v černé barvě výrobce nejspíš zvolil díky osvědčené odolnosti, jelikož se s tímto stylem setkáváme vlastně u všech ThinkPadů. Ovšem s kovovým vnějším krytem moc neladí. Perfektní na této kombinaci materiálů je, že ani na jednom nezůstávají otisky prstů, čímž můžeme být vděční struktuře i odstínu povrchu.

Vzhled není to nejdůležitější, co profesionální repasované počítače musí splňovat. Tím hlavním je výkon, který nám je poskytnut dostačující. Počítač zvládl více úloh najednou se skvělou odezvou a s hladkým průběhem. Ovšem to se dalo s procesorem Intel Core očekávat. Portová výbava je také velmi zajímavá. Najdeme zde vše, co potřebujeme. Mechaniku, USB, FireWare, čtečky karet, eSATA apod. S Dell Latitude E6510 není nutné obávat se, zda zvládne náročné operace. Kombinace výkonu a dostatečného prostoru v podobě 15,6“ displeje a pohodlné klávesnice jsou naprostým ideálem pro nejen kancelářskou práci. Tyto vlastnosti ocení každý uživatel a to i třeba jen v domácnostech.

Každý notebook najde svého uživatele. Počítač, který nabídne mnoho a především v kvalitním provedení, dlouho v prodejně stát nebude. E6510 je odolnost sama. Vybavení, které máme k dispozici je nad rámec dostačující a tak doplňky v podobě stereo reproduktorů po stranách klávesnice nebo modré podsvícení klávesnice, či multi TouchPad, jsou bonusem, který jistě většina uživatelů ocení. Vytknout ale musíme malý TouchPad, na tak velký notebook se s TouchPadem šetřit nemuselo. Pozitivním prvkem je také indikátor baterie na spodní straně notebooku. Velmi dobrá vychytávka, např. na cestách.

Je-li notebook naším hlavním pracovním nástrojem či domácí častou činností, je pro každého jistě prioritou mít velmi kvalitní vybavení, které zajistí dostatečný výkon. Odolný notebook s kvalitním výkonem za rozumnou cenu. Tím je repasovaný notebook Dell Latitude E6510.

Klady a zápory

+ displej
+ výkon
+ odolnost
+ indikátor baterie

- váha
– malý TouchPad

Technické parametry

Model: Dell Latitude E6510
Procesor: Intel Core i3 M370
Paměť RAM: 4 GB
Pevný disk: 160 GB
Grafika: Intel HD Graphics 3000
Displej: 15,6“ (1366×768)
Baterie: cca 5 hodin
Porty: 3x USB 2.0, mechanika, wifi on/off, audio, FireWare 1394, SC, VGA, eSATA, DisplayPort, SC, EC
Operační systém: Windows 7 Pro
Váha: 2,5 kg
Rozměry: 374,3 x 253,3 x 27,1 mm