Uživatelská recenze repasovaného notebooku Dell Latitude E6220

Vždycky je pro mě potěšením, když můžu testovat a psát o počítačích, které za to stojí. Notebooky, které nabídnou vše, co uživatel potřebuje. Které nabídnou víc, než jen splněné požadavky. Repasovaný notebook Dell Latitude E6220 je zářný příklad.

S touto řadou Dell vyniká. Touto řadou si podle mě zaručil vysoké ekonomické výsledky. Notebook, který zaujme již na první pohled svým designem a poté kvalitním výkonem si jistě své majitele najde. Notebook vyniká svou kompaktností. Jistě najde své uplatnění na cestách či při práci v terénu. Své rozměry, pouhých 309 x 226 x 24,7 mm, potěší při přenášení, jelikož váha pouhých 1,5 kg je naprostý ideál. 12,5“ displej je dostačující a možná i vhodnější na práci v terénu. Kdo by se chtěl nosit rozměrným notebookem. Provedení je velmi propracované, protože byl dán důraz jak na design, tak především na odolnost. Pouzdro je z broušeného hliníku s kovovým rámem po celé vnější linii a to nejen základny, ale také displeje. Kovové klouby víka také podtrhují, že odolnost z notebooku vyloženě čiší. Můžeme si být jisti, že v případě pádu na hranu se notebook nerozsype jako skládačka.  Jak již bylo zmíněno, i v případě, že je notebook z kovu, jeho váha je velmi příjemná.

Nabídka příslušenství a možnosti připojení externího příslušenství je také velmi zajímavá. 2x USB se může zdát pro profesionální notebook málo, ale berme v úvahu, že jde o 12,5“ počítač. Navíc, USB nejsou jediné konektory, které máme k dispozici. Bezpochyby zde najdeme standardně audio konektor, VGA a Lan. Nadstandardní je si myslím HDMI konektor, který nenajdeme u většiny počítačů určených pro střední a velké firmy. Takže v tomto případě je využití velmi široké. Čemu dávám velké plus je perfektní zvuk. Stereo reproduktory jsou umístěné na spodní straně pouzdra vepředu. Díky tomuto umístění umocníme kvalitu zvuku na stole.

Jak již bylo řečeno, notebook vyniká designem, odolností, ale také výkonem. Vyzkoušeli jsme naplno zaměstnat počítač a odezva byla perfektní. Programy reagovaly hladce a s rychlou odezvou. Jak jinak může Dell docílit takových výsledků, než s použitím kvalitních komponentů. Použitý procesor Intel Core je již léta prověřený, tak není důvod měnit. Výsledky byli vždy bezkonkurenční. Dostatečná RAM také zajistí výborný průběh při práci. V tomto případě dostačující 4GB, tím dokazuje, že Dell má své produkty velmi propracované. Velmi nás potěšila podsvícená klávesnice. Už to, že je samotná klávesnice velmi pohodlná, je obrovské plus a práce na ní je příjemná. Bonusové podsvícení je však pro nás třešnička na dortu.

Pokaždé je radost zkoušet a pracovat na těchto modelech, na této řadě Dellu. Nelze jim nic vytknout, protože na těchto počítačích si výrobce dal opravdu záležet. Myslím, že projektant byl v tomto případě luxusně odměněn. Možná bychom ale jedno mínus našli, ovšem jedno nevýznamné mínus, jelikož nejde i nic než pouhý zvyk. Vystouplá baterie. Na funkčnosti neubírá, naopak, na odolnosti také ne, výkonu taky tak, tudíž není nutné na hodnocení tohoto krasavce nějak ubrat body. Za nás je tento repasovaný počítač absolutní profík.

Klady a zápory

+ design
+ pohodlná klávesnice
+ displej
+ odolnost
+ výkon

- nezjištěny

Technické parametry

Model: Dell Latitude E6220
Procesor: Intel Core i5-2520M
Paměť RAM: 4 GB
Pevný disk: 320 GB
Grafika: Intel HD Graphics 3000
Displej: 12,5“ (1366×768)
Baterie: cca 5 hodin
Porty: 2x USB 2.0, audio, dokovací konektor, eSATA, HDMI, Lan, VGA
Operační systém: Windows 7 Pro
Váha: 1,5 kg
Rozměry: 309 x 226 x 24,7 mm