Uživatelská recenze repasovaného notebooku Dell Latitude E5530

Měli jsme už hodně kvalitních repasovaných notebooků na recenzi a tentokrát to není jinak. Naším favoritem se prozatím stal krásný kousek opět z řad profesionálních nástrojů a to Dell Latitude E5530. Na recenzi jsme měli kus s krásnou výbavou. E5530 zaujal vysokou odolností, kvalitním výkonem i luxusním designem. Splnil naše vysoké nároky a jsme si jisti, že stále najde své uplatnění ve firmách, pro které byl původně konstruován. Ovšem také domácnosti jej maximálně ocení.

Dell Latitude E5530 je zpracován tak, aby poskytl produktivitu kdekoliv, takže co se kompaktnosti týče, úkol je splněn. Zaoblené rohy lichotí nejen designu, ale především jsou pro přenášení naprostým ideálem. Notebook skvěle padne do ruky, příjemně zúžené hrany netlačí do rukou, takže při častém přenášení máme pohodlí. Obal je z kartáčovaného hliníku, čímž nejen dodává designu šmrnc, ale prvotně na povrchu nezůstávají otisky prstů. Robustní klouby víka také podtrhují velmi propracované pouzdro. Šasi je navíc zpevněné hořčíkovou slitinou a tak notebook vydržel pád ze stolu bez poškození. Profesionální notebooky jsou většinou navrženy tak, aby odolali nástrahám běžného pracovního dne a práci v terénu. Tento notebook splňuje vše.

Efektivní pracovní nasazení způsobující zvýšení produktivity zajistil repasovaný notebook Dell Latitude E5530 svou komplexní výbavou. Pro test jsme měli k dispozici model s nejvyužívanějším procesorem Intel Core i7-3540M, který spolu s 8GB RAM pracoval velmi hladce i při náročném výkonu. Přizpůsobil se naší rychlosti, takže jsme dosáhli výborné odezvy, čímž si nás jednoznačně získal. S rychlou odezvou jsme se setkali také při grafických operacích, díky kvalitní grafické kartě Intel HD Graphics 4000. Displej s výborným vysokým rozlišením 1920×1080 pixelů byla vyloženě pastva pro oči. E5530 nám dopřál pracovní podmínky v podobě luxusu.

Naučili jsme se, že pohodlí není jen ve výkonu, ale také v klávesnici a možnostech připojení. V tomto případě klávesnice opět zabodovala. Je velmi pohodlná, tichý chod a příjemně tvarované klávesy si zaslouží jedině chválu. Rozvržení je běžné, jako jsme u Dellů zvyklí. Dalším důkazem pohodlí je možnost pro připojení k dokovací stanici. Není nic jednoduššího, než přijít do kanceláře s notebookem a ušetřit čas připojováním externích monitorů, klávesnic, pamětí a sítí. Pouhým nacvaknutím notebooku na stanici je rázem vše k dispozici. A to je obrovským pozitivem, které profesionální notebooky nabízejí. K dispozici máme ale USB konektory, eSATA, HDMI či standardně audio konektor.

S displejem o 15,6“ a dostatečnou výbavou máme v rukách počítač, jež si zaslouží jen kladná hodnocení. Výrobce si s modelem pohrál, jelikož je propracován do detailů. Co se odolnosti týče, není možné něco vytknout, použité materiály odolávají nárazům, těsnící proužek na displeji dokazuje, že výrobce myslí na vše. To podtrhuje také klávesnice odolná proti polití. Nás si počítač získal. Díky stále dostupným dílům je repasovaný notebook Dell Latitude E5530 neustále na úrovni.

Klady a zápory

+ linie
+ materiály
+ odolnost
+ numerická klávesnice
+ konfigurace
+ rozlišení
+ pohodlná klávesnice
+ výdrž baterie
+ pevné klouby víka
+ zámek víka
+ povrch

- váha

Technické parametry

Model: Dell Latitude E5530
Procesor: Intel Core i7-3540M
Paměť RAM: 8 GB
Pevný disk: 456 GB
Grafika: Intel HD Graphics 4000
Displej: 15,6“
Baterie: cca 6 hodin
Porty: 3x USB 2.0, VGA, HDMI, eSATA, DisplayPort, LAN, audio, dokovací konektor, Kensington zámek
Operační systém: Windows 7 Pro
Váha: 2,3 kg
Rozměry: 388 x 251 x 30 mm