Uživatelská recenze repasovaného notebooku Dell Latitude E5420

Profesionál, standard nebo domácí uživatelský notebook. Kam se dá zařadit dnes recenzovaný notebook Dell Latitude E5420? Řada Latitude byla navržena pro firmy, kde se očekává vysoký výkon, kompatibilita, mobilita a především spolehlivost. K tomu všemu jsou navíc notebooky designově velmi zajímavě zpracované a tím absolutně odlišné od konkurenčních výrobků. Dell E5420 je velmi elegantní počítač. Rozhodne je odolný, mobilní a výkon je také dostatečný. Můžeme se na něj tedy spolehnout?

Zpracování tohoto repasovaného notebooku je v této generaci neměnné. Jedná se o provedení Tri-metal, pouzdro je z tvrzeného plastu. Díky tomu nejsou nijak výrazně viditelné oděrky. Co se bezpečnosti týče, displej je ukotven dvěma ocelovými panty. Vnitřní rám je z hořčíkové slitiny. Chrání poškození počítače při nechtěném pádu. Víko je zabezpečeno zámkem, ovšem pouze s jednou západkou a navíc zvláštně umístěnou vpravo. Způsobuje to fakt, že levá strana při zavření nedoléhá. Na funkci to nemá vliv, ale jde o malý nelichotivý detail, což je trochu škoda. Tím naznačuji, že kromě západky zatím není počítači co dalšího vytknout. Jak už bylo řečeno, design Latitude této generace je stejný a za mě rozhodně působí profesionálně.
Dell dokázal vždy svým zákazníkům nabídnout to, co se od něj žádalo. Jde-li o konektivitu, pak i zde je vše, co od počítače očekáváme. Na levé straně najdeme kromě chlazení také port pro FireWare, velmi žádané, ale málo dodávané HDMI, eSATA, USB, Express a Super card. Vpředu pak máme kontrolku chodu počítače a stavu baterie, vedle posuvné tlačítko pro WiFi. Na pravé straně dominantně zabírající místo optická mechanika. Nalezneme zde tedy jen audio, USB a VGA port. Na zadní straně pak najdeme LAN port, další USB a napájení. Konektivita je k dispozici velmi bohatá a spolu s využitím dokovací stanice, kterou je možné u tohoto modelu také využít, je nabídka připojení externích modulů opravdu široká.
Spolehlivost a výkon je jednou ze základních vlastností řady Latitude. Někdy je konfigurace opravdu základní a dostačující pro nenáročné uživatele nebo naopak pobídkou k jejímu rozšíření. Náš testovaný model mezi ty repasované počítače s dostačující konfigurací spadá. Je osazen procesorem Intel Core i3-2330M a 4GB RAM. Výkon počítače hodný pro běžnou administrativní práci. 14“ displej s rozlišením 1366x768 pixelů je taktéž takový standard pro kancelářskou práci. Počítač odvádí skvělou práci, žádných velkých časových prodlev se zde nedočkáme. Odezva na zadané úlohy, spouštění aplikací je bezproblémovou záležitostí.

Při výběru repasovaného notebooku nebo počítače obecně rozhodně záleží na prioritách uživatele. Je-li prioritou dostatečný výkon, kompaktnost, spolehlivost, mobilita a zajímavý design, je vhodným kandidátem určitě notebook Dell Latitude E5420. Jedná se o standard pro kancelářskou práci, ovšem můžeme od něj čekat určitě víc.

Klady a zápory

+ kompaktnost
+ klávesnice
+ konektivita
+ rozměry

- není

Technické parametry

Model: Dell Latitude E5420
Procesor: Intel Core i3-2330M
Paměť RAM: 4 GB
Pevný disk: 250 GB
Grafika: Intel HD Graphics 4400
Displej: 14“ (1366×768 pixelů)
Baterie: cca 4 hodin
Porty: 3x USB, VGA, audio, LAN port, optická mechanika, Express a Super Card, FireWare, eSATA, HDMI, dokovací konektor
Operační systém: Windows 7 Pro
Váha: 2 kg
Rozměry: 350 x 240 x 30 mm